Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils reģionālajā slimnīcā atceļ pacientu apmeklēšanu un ģimenes dzemdības Pilsētas ziņas

339

Ar šo pirmdienu, 28. septembri,  aizliegta pacientu apmeklēšana SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” nodaļās un ģimenes dzemdības, kā arī valsts neapmaksājamo pavadošo personu atrašanās kopā ar pacientu. Izņēmums ir valsts apmaksātās pavadošās personas, kas atrodas pie pacienta, kuram ir mobilitātes traucējumi vai citas īpašas vajadzības, kā arī pavadošās personas  pie bērna līdz 7 gadu vecumā diennakts stacionārā.

Lēmums par šādiem ierobežojumiem pieņemts, lai novērstu COVID-19, kā arī citu infekcijas slimību izplatīšanos, kas paliek aktuāli līdz ar rudens sezonas iestāšanos. Tas viss ir nepieciešams gan pacientu, gan ārstējošo ārstu un medicīniskā personāla drošībai, kuriem nepārtraukti jāsniedz medicīniskā aprūpe - pat viena speciālista nosūtīšana uz pašizolāciju var nopietni ietekmēt to cilvēku plūsmu, kuriem jāveic izmeklējumus un ārstēšanu.

Pacientu apmeklēšana būs iespējama tikai gadījumos, kad atbilstoši konkrēta pacienta individuālām medicīniskām indikācijām letāls iznākums nav novēršams, lai ievērojot ētiskas normas, ļautu pacienta radiniekiem atvadīties no tuvinieka. Katrs apmeklēšanas gadījums konkrēta pacienta ārstējošajam ārstam ir iepriekš atsevišķi jāsaskaņo ar slimnīcas vadību.

Slimnīcas vadība atgādina, ka atrasties slimnīcā jebkurai personai ir atļauts tikai ar sejas masku.

Šobrīd Daugavpils reģionālās slimnīcas infekcijas boksā ārstējas viena sieviete ar pozitīvu koronavīrusa testu. Vairāki desmiti cilvēku Daugavpilī atrodas mājas pašizolācijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.