Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils parkos un skvēros atsāk darboties strūklakas Pilsētas ziņas

133

Tuvojoties vasarai, Daugavpils parkus un skvērus pamazām sāk piepildīt ūdens strūklu jautrā čalošana. Šogad daugavpiliešu acis priecēs piecas strūklakas dažādos pilsētas mikrorajonos un ūdens kaskāde Rīgas ielā. Komunālās saimniecības pārvaldes un SIA “Daugavpils ūdens” speciālisti  gatavo visas iekārtas jaunajai sezonai.

Pirmā sāka darboties pilsētas lielākā strūklaka Dubrovina parkā. Tā jau priecē garāmgājējus, taču nākamnedēļ sadarbībā ar pilsētas māksliniekiem paredzēti vēl nelieli regulēšanas darbi, lai sinhronizētu strūklu darbību, un, iespējams, radītu nedaudz savādākus “ūdens rakstus”.

Tepat Dubrovina parkā atsāka darbību arī ūdens brīvkrāns. Tas darbosies līdz  sezonas beigām, ļaujot daudziem parka apmeklētājiem ne tikai atsvaidzināties svelmainā dienā vai nomazgāt rokas, bet arī palīdzēt videi, jo, iepildot līdzpaņemto ūdens pudeli  ar dzeramo ūdeni, tiek samazināta PET pudeļu izplatīšana. Ūdens brīvkrāns ir pieslēgts pie Daugavpils pilsētas ūdensvada un par dzeramā ūdens kvalitāti ikdienā rūpējas SIA “Daugavpils ūdens” speciālisti.  Šeit ūdeni var dzert droši un par brīvu.

Rīgas ielas galā iepretim dzelzceļa stacijai jau darbojas  ūdens kaskādes.

Ūdens šalkoņa nu ir dzirdama arī skvērā pie Daugavpils Universitātes  Vienības ielā 13. Iepretim tam esošajā  A .Pumpura skvērā “meitene ar liliju” vēl tiks uzspodrināta pirms ūdens ieslēgšanas. Šai strūklakai bija nepieciešama neliela restaurācija, tāpec Komunālie dienesti, iestājoties siltumam, noņēma krāsas virskārtu un sagatavoja pamatni, taču gaisa temperatūras kritums  un lietains laiks, kas sekoja pēc tam, neļāva  pabeigt darbu. Tāpēc KSP speciālisti ar nepacietību gaida nākamo nedēļu, kad sola piemērotus laika apstākļus, lai pabeigtu krāsošanu  un ieslēgtu strūklaku.

Arī šogad atpūtniekus priecēs izgaismotā strūklaka pie centrālās Stropu pludmales. Montāžas darbi ir iesākti un turpināsies vēl kādu laiku, lai aptuveni 30 metrus augstās strūklas pavisam drīz varētu atkal atrādīties visā krāšņumā. Šī konstrukcija ir unikāla ar to, ka ir ne vien skaista, bet arī uzlabo ezera aerāciju.

Pēc kāda laika sāks darbu arī strūklaka Esplanādes parka dīķī. Tai bija jānomaina divus sūkņus, viena piegāde no ārzemēm  COVID-19 ierobežojumu dēļ nedaudz aizkavējās, bet, tiklīdz visas iekārtas tiks saņemtas, strūklaka būs  uzstādīta un iedarbināta.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pisletas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.