Šobrīd Daugavpilī

DAUGAVPILS EZEROS IELAISTI ZIVJU MAZUĻI Pilsētas ziņas

506

Vairāku gadu garumā Daugavpilī īsteno zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programmu, ielaižot lielākajās un zvejineiku iecienītākajās ūdenstilpēs zivju mazuļus. 4. novembrī Komunālās saimneicības pārvaldes speciālisti ielaida piecās ūdenstilpēs 27 500 karpu mazuļus.

Lielais Stropu ezers kļuva par jaunu mājvietu 15 000 karpu mazuļiem, Mazajā Stropu ezerā ielaisti 3 500, Šūņu ezerā – 7 500, Stropaka ezerā – 950, bet Esplanādes dīķī – 500 zivju mazuļi. Katra svars ir no 15 līdz 30 gramiem. Programma ik gadu tiek finansēta no pašvaldības speciālā budžeta sadaļas “Dabas resursu nodoklis”. 

Ar Zivju fonda atbalstu šogad Lielajā Sropu ezerā ielaisti arī 25 000 zandartu mazuļu, bet Šūņu, Mazajā Stropu un Stropaka ezerā – gandrīz 10 000 līdaku mazuļu.

Šogad vairākās vietās Stropu ezera krastā uzstadīti informatīvie stendi, kas raksturo šo makšķernieku iecienīto ūdenstilpi un vēsta, kādas zivis mīt konkrētā apvidū. Katru gadu tiek iegādāts arī aprīkojums malu zvejniecības un citu pārkāpumu novēršanai un ūdenssaimniecības objektu apsekošanai.

Pateicoties programmas veiksmīgai īstenošanai, zivju resursi pilsētā kļūst bagātīgāki un kvalitatīvāki. Daugavpils makšķernieki līdz ar to var baudīt ne vien patīkamu, bet arī raženu atpūtu pie dabas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: