Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils aktīvi iesaistās inovatīvu projektu īstenošanā Pilsētas ziņas

772

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas domē notikušas vairākas darba tikšanās, kurās apsprieda ar izglītības nozari saistītu projektu īstenošanu mūsu pilsētā. Pašlaik speciālisti cītīgi strādā pie Daugavpils Inovāciju centra attīstības un plāno iesaistīties arī  jaunā interesantā projektā kopā ar Daugavpils Universitāti.

Šovasar uz bijušā zinātkāres centra „ZINOO Daugavpils” bāzes, pēc tā nodošanas Izglītības pārvaldei, sāka veidot Daugavpils inovāciju centru. Šādus centrus ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu tuvāko trīs gadu laikā paredzēts izveidot četrās Latvijas pilsētās: Ventspilī, Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. Katram no tiem būs sava specializācija, Daugavpilī par galveno virzienu kļūs uzņēmējdarbība un karjeras attīstība STEM jomā, kas iekļauj padziļinātu zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas izpēti. Centrs tiks aprīkots ar mūsdienīgām iekārtām un interaktīviem eksponātiem.

Pašreiz būvprojektēšanas stadijā ir arī ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projekts, kura ietvaros ēka tiks siltināta no iekšpuses, saglabājot fasādes autentiskumu. Paredzēta arī mazās zāles renovācija, vides pieejamības nodrošināšana un teritorijas labiekārtošana.

Pagaidām centrs turpina strādāt ierastā režīmā. Pedagoga pavadībā mācību procesa laikā pilsētas skolu un bērnudārzu audzēkņi to var apmeklēt pilnīgi bez maksas. Šo tradīciju saglabās arī pēc ekspozīcijas nomaiņas.

Paralēli intensīvam darbam pie Daugavpils Inovāciju centra attīstības, pašvaldība plāno piedalīties vēl vienā projektā kopā ar Daugavpils Universitāti, kura 2021.gadā svin 100 gadu jubileju un par godu tam iecerēja atjaunot universitātes vēsturisko ēku Institūta ielā 1/3, izveidojot tur muzeju un platformu IT nozares speciālistu kopradei.

Projekta īstenošanas gadījumā DU varētu parādīties arī jauna izglītības programma.

Savukārt Dome kā vadošais projekta partneris plāno turpināt Daugavpils cietokšņa atjaunošanu, tai skaitā sagatavojot būvprojektēšanas dokumentāciju jauniem būvniecības projektiem, piemēram, paplašinot motormuzeja ekspozīciju Inženieru arsenāla daļā, ko pašlaik īstenojamā projekta ietvaros paredzēts iekonservēt. Finansējuma pieejamības gadījumā paredzēts  vismaz daļēji sakārtot arī ēku Nikolaja ielā 9, kur pašlaik atrodas galerija „Baltais zirgs”, lai turpmāk varētu paplašināt ēkas izmantošanas iespējas.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: