Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī turpinās mūsdienīgu LED gaismekļu uzstādīšana Pilsētas ziņas

834

Veco gaismekļu nomaiņa uz jauno LED apgaismojumu Daugavpili norisinās jau vairāku gadu garumā. Tas ļauj samazināt CO2 emisijas un ietaupīt elektroenerģiju, un, līdz ar to, arī pašvaldības izdevumus par ielu apgaismojumu. Pašlaik ar Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta atbalstu pilsētā tiek īstenots vērienīgs projekts, kura gaitā Jaunajā Forštatē, Viduspoguļankā un pilsētas centrā tiek uzstādīts „viedais” apgaismojums. Pārmaiņas gaidāmas aptuveni 100 pilsētas ielās. Kopumā tiks nomainīti 1 346 gaismekļi.

Speciālisti norāda, ka vispirms tiks nomainīti visi ieplānotie gaismekļi, un tikai pēc tam sāksies visu „viedo moduļu” regulēšana. Šis process varētu sākties jūnijā. Kad regulēšana tiks pabeigta, daudzās ielās apgaismojuma intensitāte automātiski pielāgosies automobiļu un gājēju plūsmai, dabiskajam apgaismojumam un citiem faktoriem. Šī informācija ir aktuāla arī tiem iedzīvotājiem, aiz kuru logiem darbosies LED-gaismekļi.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 632 000 eiro. 70% no tiem finansē valsts Emisiju kvotu izsolīšanas instruments, pārējos izdevumus sedz pašvaldība.

Projektā plānotais elektroenerģijas ietaupījums ir 750 MWh/gadā, savukārt plānotais CO2 samazinājums - vairāk par 80 tonnām gadā. Darbus iecerēts pabeigt 2021. gada februārī.

Apgaismojuma modernizācijas darbi notiek projekta EKII projekta Nr. EKII-3/26 “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Daugavpils pilsētā” ietvaros. Projekta realizācijas termiņš: 27.02.2019.- 26.02.2021.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: