Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī ir lieli plāni atpūtas zonu tālākai attīstībai Pilsētas ziņas

600

Šonedēļ Daugavpils Centrālajā Stropu pludmalē un pludmalē „Stropu Vilnis” no mastiem nolaisti zilie karogi, iezīmējot šī gada peldsezonas oficiālu noslēgšanos.

Aizvadītā vasaras sezona mūsu pilsētā bijusi patiesi piesātināta un notikumiem bagāta. Laiks ne vienmēr lutināja, taču ūdens kvalitāte, ko regulāri pārbaudīja visās pilsētas peldvietās, bijusi laba. Atpūtnieki uzvedušies samērā kārtīgi un apdomīgi: Daugavpils Glābšanas dienesta speciālisti norāda, ka, lai gan vairakkārt ir nācies sniegt medicīnisku palīdzību sīku brūču un savainojumu gadījumos, nopietnāks negadījums, kad bija nepieciešama hospitalizācija, bija tikai viens.

Komunālie dienesti uzraudzīja un uzkopa pludmali Šūņu ezera krastā, atjaunoja smilšu kārtu un iztīrīja krastus Zirgezera pludmalē, iekārtoja pludmali Baldones un Līgatnes ielu apkaimē. Taču vērienīgākās pārvērtības šogad piedzīvojusi Stropu centrālā pludmale.

Promenādes izbūve, unikālas baseina konstrukcijas un jauna bērnu rotaļu laukuma  uzstādīšana, kā arī teritorijas aprīkošana ar jauniem labiekārtojuma elementiem ļāva aizvadīt šo peldsezonu pavisam citā līmenī. Pludmales apmeklētāju skaits ievērojami pieauga, īpaši tas bija pamanāms Ģimenes svētku, „pūķu” laivu sacensību un arī citu pasākumu laikā. Pludmalē sāka darboties āra kafejnīca, pa jauno promenādi tagad var izvizināties ar tepat iznomāto velokartu, elektrovelosipēdu vai skuteri.

Paveikto atzinīgi novērtējuši ne vien pilsētnieki, bet arī tūroperatori, kuru skatījumā tieši Stropu promenāde šogad uzskatāma par interesantāko objektu. Tās abu daļu savienošana, ko plāno pabeigt jau  šogad, ļaus vēl vairāk piesaistīt uzņēmējus un paplašināt tūrisma piedāvājumu nākamajā sezonā, izvietojot šeit piepūšamās atrakcijas, papildus kafejnīcas un daudzus citus interesantus atpūtas un izklaides objektus.  Tiek apspriesta arī pludmales volejbola augsta līmeņa sacensību rīkošana mūsu pilsētā.

Stropu promenāde būs izmantojama ne tikai vasaras sezonā: tā ir apgaismota un regulāri tiks tīrīta, paliekot par lielisku vietu pastaigām gar ezera krastu. Tiek izvērtētas arī vairākas idejas pontonu konstrukcijas izmantošanai aukstajā gada laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: