Šobrīd Daugavpilī

Dabas resursu nodokļa kāpuma dēļ pieauga atkritumu apsaimniekošanas tarifs Pilsētas ziņas

154

Pašreizējais tarifs, kas apstiprināts saskaņā ar spēkā esošo DRN likmi, būs spēkā līdz šī gada beigām. Pēc tam to pārskatīs, jo no 2022.gada 1.janvāra DRN likme par vienas atkritumu tonnas apglabāšanu var pieaugt līdz 80 euro, bet vēl pēc gada, no 2023.gada 1.janvāra – līdz 95 euro.

Ikviens pilsētas iedzīvotājs  var mazināt tarifa kāpumu un izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, šķirojot tos, jo tas būtiski samazina noglabājamo atkritumu plūsmu poligonā.

Pašlaik Daugavpilī ir apmēram 100 vietas, kur izvietoti konteineri sašķirotajiem sadzīves atkritumiem (iepakojumam, stiklam, PET pudelēm). Turklāt, pa pilsētas mikrorajoniem kursē arī specializētais autotransports, kas savāc pie privātmājām atstātos sašķirotos atkritumus. Vienīgais nosacījums, kas jāievēro – tie jānovieto pie mājas pirms plkst.7 rītā, jo tieši šajā laikā uzņēmuma darbinieki sāks darbu un apkalpos pirmos maršruta posmus. Nesašķirotos sadzīves atkritumus specializētais autotransports ar specializēto automašīnu nesavāc. Atšķirībā no daudzām citām pašvaldībām, Daugavpilī maksa par šo pakalpojumu iekasēta netiek.

Ar sašķirotā iepakojuma konteineru izvietošanas shēmu un pilsētas mikrorajonu apkalpošanas grafiku iespējams iepazīties mājas lapā www.aadso.lv. http://aadso.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=105&Itemid=38

Sašķirotos otrreizēji izmantojamos materiālus, kā arī mēbeles, elektrotehniku, auto riepas, luminiscētas spuldzes, baterijas un akumulatorus, daugavpilieši var atvest un pilnīgi bez maksas nodot arī Liginišķos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.