Šobrīd Daugavpilī

Bruģu ielas promenādes izveide ir finiša taisnē Pilsētas ziņas

1282

Promenāde Bruģu ielā ir gandrīz pabeigta – atlikuši tikai minimāli darbi trūkstošo elementu uzstādīšanā un labiekārtošanā. Lai to paveiktu, būvniecības uzņēmumam SIA “Binders” bija vajadzīgs apmēram gads, savukārt ideja par šādas pastaigu vietas izveidi radās jau ļoti sen. Tagad, pat ja pēdējie nelielie darbi netiks pabeigti decembrī, promenāde tāpat tiks nodota ekspluatācijā.

Lielākā daļa no Bruģu ielas revitalizācijas projekta finansējuma bija iegūta no ERAF fonda. Pateicoties tam, šeit ne vien izveidota patīkama vieta pastaigām un braukšanai ar velosipēdu, nodarbībām uz āra trenažieriem, bet arī nostiprināts pats dambis, izveidota lietus kanalizācija, ūdensvads un apgaismojums. Tam visam pozitīvi jāietekmē gan tūrisma segmentu, gan uzņēmējdarbības attīstību. Lielās cerības saistītas arī ar bijušās konservu rūpnīcas teritoriju, kas pirms kāda laika nonāca pašvaldības īpašumā.

Svarīga promenādes attīstības sastāvdaļa ir estētiskais piepildījums. Lai to panāktu, gar promenādi bija nolemts izveidot galeriju ar Gajoka rajona vēsturisko motīvu skatiem, kas aizstāja vecos grafiti zīmējumus uz žoga gar vietējiem uzņēmumiem. Savukārt vecā sūkņu torņa vietā nākotnē var parādīties skaists skatu tornis.

Skiču autore ir pilsētas galvenā māksliniece Ingūna Levša, kura arī kūrējā mākslinieku-entuziastu grupas darbu. Ņemot vērā to, ka izveidotie zīmējumi aizņem tikai nelielu promenādes sienas daļu, šo ideju var turpināt. Par lielisku risinājumu šajā vietā varētu kļūt arī skulptūras un citi vides objekti pie Daugavas.

Interesi par promenādes attīstību Bruģu ielā izrāda ļoti daudzi, tāpēc nākotnē pilsētnieki var cerēt uz šīs vietas tālāku pilnveidošanu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: