Šobrīd Daugavpilī

Atsākti Daugavpils cietokšņa promenādes izbūves darbi Pilsētas ziņas

237

Noslēdzoties tehnoloģiskajam pārtraukumam, aprīlī tika atsākti jaunās dambja promenādes gar Daugavpils cietoksni (Daugavas iela) būvniecības darbi. Līdz ar to ne vien atsākas būvniecības process, bet arī atkal ir spēkā ātruma ierobežojumi, kas ir jāievēro vienu kilometru garā posmā, t.i., visas topošās promenādes garumā.

Būvnieki iepriekš ir veikuši lielu darbu – sagatavota vieta topošajai autostāvvietai, ierakti apgaismojuma elektriskie kabeļi. Ir atvesti un izvietoti gar būvdarbu līniju pamati apgaismojuma stabiem. Jau ir saskatāmi divi topošās promenādes elementi – attīrītais dambja stiprinājums no oriģinālajiem akmeņiem un betona balsta siena, kas nepieciešama, lai pasargātu gājēju zonu no nogruvumiem. Izbūvei tiek sagatavotas arī kāpnes līdz ūdenim, kas atšķirībā no iepriekšējām koka kāpnēm tiks būvētas no betona. Vēlāk būs iespējams uzsākt arī atpūtas vietu labiekārtošanas darbus.

Savu darbu ir pabeiguši arheologi, kuri pagājušajā gadā apstiprināja dambja laukakmeņu autentiskumu un atklāja sadzīves priekšmetus no dažādiem laikmetiem, kuriem, diemžēl, nav īpašas vēsturiskas vērtības. Vislabāk saglabājušies objekti tika nodoti Daugavpils cietokšņa informācijas centram.

Promenādes izbūves darbi turpinās, un atbildīgie speciālisti lūdz būt apzinīgiem ne tikai autovadītājus, bet arī visus pilsētas iedzīvotājus, jo šajā vietā tika konstatēti nesankcionētas sadzīves atkritumu izvešanas gadījumi. Atgādinām, ka par šādu atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumu tiek izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods. Ja šādi gadījumi atkārtosies, pašvaldība būs spiesta uzstādīt mobilo videonovērošanas kameru pie topošās promenādes.

Cietokšņa krastmalas izbūve tiek veikta projekta Nr. 5.5.1.0/18/I/002 “Kultūras mantojuma objekta publiskās ārtelpas attīstības un pieejamības veicināšana tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Daugavpils pilsētā” ietvaros. Papildus informācija par projektu: www.daugavpils.lv/pilseta/pilsetas-attistiba/projekti/realizacija-esosie-projekti/kulturas-mantojums/kulturas-mantojuma

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.