Šobrīd Daugavpilī

Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 29. martu Izglītības ziņas

262
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 29. martu

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 29.03.2021.
Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, ņemot vērā MK rīkojumu Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kurš nosaka, ka no 2021. gada 16. marta darbu turpinās pirmsskolas izglītības iestādes, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē vai darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Savukārt 1.-12.klases mācību process notiek attālināti.

Aplūkojot izglītības iestāžu iesniegto informāciju, redzams, ka šajā nedēļā samazinājies karantīnā esošo pirmsskolas grupu skaits, bet uz augšu pakāpušies ir rādītāji par karantīnā esošo personu skaitu pirmsskolā. Šonedēļ attālinātais mācību process tiek nodrošināts 5 grupās 4 pirmsskolas izglītības iestādēs (kas ir par 2 grupām un 2 pirmsskolas izglītības iestādēm mazāk nekā pagājušajā nedēļā), kurām SPKC izglītojamos bija noteicis par kontaktpersonām. Savukārt individuāli karantīnā pirmsskolā atrodas 76 bērni, bet skolās – 6 skolēni (pagājušajā nedēļā pirmsskolā šis skaits bija mazāks: 56 bērni, bet savukārt skolās nedaudz lielāks – 10 skolēni), kurus SPKC ir noteicis par kontaktpersonām.

Šobrīd pavisam pirmsskolā 11 pedagogi un 12 tehniskie darbinieki, savukārt skolā – 3 pedagogi un 1 tehniskais darbinieks atrodas karantīnā (pagājušajā nedēļā karantīnā pirmsskolā atradās 10 pedagogi un 9 tehniskie darbinieki, savukārt skolā – 2 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki), jo SPKC ir noteicis viņus par kontaktpersonām. 4 skolu pedagogi ir izvēlējušies izmantot savas tiesības paņemt darba nespējas lapu (slimības lapu).

Vienojoties ar pirmsskolas un skolas vadību, no mājām attālināto mācību procesu pirmsskolā nodrošina 6 pedagogi, savukārt skolās – 839.

Runājot par COVID-19 gadījumu skaitu izglītības iestādēs, jāmin, ka saslimstība šajā nedēļā, salīdzinot ar informāciju uz 29.03.2021., ir mazliet lielāka. Pirmsskolā šobrīd slimo 7 bērni, 7 skolotāji un 5 tehniskie darbinieki, bet skolās – slimo 8 skolēni, 3 pedagogi un 4 tehniskie darbinieki (uz 22.03.2021. pirmsskolā slimoja 5 bērni, 8 skolotāji un 3 tehniskie darbinieki, bet skolās – 3 skolēni, 4 pedagogi un 4 tehniskie darbinieki). Pavisam pilsētas izglītības iestādēs uz 29.03.2021. fiksēti 34 saslimšanas gadījumi (pagājušajā nedēļā – 27).

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde