Šobrīd Daugavpilī

Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 26. aprīli Izglītības ziņas

107
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 26. aprīli

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 26.04.2021.
Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, 1.-11. klasēs mācību process notiek attālināti, bet pēc vienošanās ar skolu skolēniem ir iespējamas arī klātienes konsultācijas, savukārt 12. klasēm, ievērojot epidemioloģiskās prasības, pēc skolu sastādīta grafika divas dienas nedēļā tiek nodrošinātas klātienes nodarbības centralizēto eksāmenu mācību priekšmetos.

Aplūkojot izglītības iestāžu iesniegto informāciju, redzams, ka šajā nedēļā samazinājies karantīnā esošo pirmsskolnieku skaitu pirmsskolā, bet uz augšu pakāpušies ir rādītāji par karantīnā esošo skolēnu skaitu skolās. Šonedēļ, tāpat kā pagājušajā nedēļā, attālinātais mācību process tiek nodrošināts 2 grupās 2 pirmsskolas izglītības iestādēs, kurām SPKC izglītojamos bija noteicis par kontaktpersonām. Savukārt individuāli karantīnā pirmsskolā atrodas 17 bērni, bet skolās – 26 skolēni (pagājušajā nedēļā pirmsskolā šis skaits nedaudz lielāks: 20 bērni, bet skolās – gandrīz uz pusi mazāks – 14 skolēni), kurus SPKC ir noteicis par kontaktpersonām.

Savukārt karantīnā esošo pedagogu un tehnisko darbinieku skaits pirmsskolā ir samazinājies, bet skolās – mazliet palielinājies. Šobrīd pavisam pirmsskolā 3 pedagogi un 2 tehniskie darbinieki, savukārt skolā 7 pedagogi un 3 tehniskie darbinieki atrodas karantīnā (pagājušajā nedēļā karantīnā pirmsskolā atradās 4 pedagogi un 3 tehniskie darbinieki, savukārt skolā – 5 pedagogi un 1 tehniskais darbinieks), jo SPKC ir noteicis viņus par kontaktpersonām. Skolās 2 pedagogi ir izvēlējušies izmantot savas tiesības paņemt darba nespējas lapu (slimības lapu).

Vienojoties ar pirmsskolas un skolas vadību, no mājām attālināto mācību procesu pirmsskolā nodrošina 3 pedagogi, savukārt skolās – 814.

Runājot par COVID-19 gadījumu skaitu izglītības iestādēs, varam minēt, ka saslimstības rādītāji šajā nedēļā ir mazliet augstāki, nekā bija pēdējās trīs nedēļās. Pirmsskolā šobrīd slimo 3 bērni, 2 skolotāji un 4 tehniskie darbinieki, savukārt skolās – 5 bērni, 5 skolotāji un 3 tehniskie darbinieki (uz 19.04.2021. pirmsskolā slimoja 2 bērni, 3 skolotāji un 3 tehniskie darbinieki, bet skolās – 7 skolēni, 4 skolotāji un 1 tehniskais darbinieks). Pavisam pilsētas izglītības iestādēs uz 26.04.2021. fiksēti 22 saslimšanas gadījumi (pagājušajā nedēļā bija fiksēts zemākais saslimstības rādītājs – 20 gadījumi – laika posmā no 2020. gada 26. oktobra līdz š.g. 19. aprīlim).

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde