Šobrīd Daugavpilī

Praktiski visas Daugavpils vidusskolas jau ir nokomplektējušas 10.klases Izglītības ziņas

447

Daugavpils skolās pilnā sparā rit uzņemšana  10. klasēs.  Šogad pilsētas vidusskolu tīkls nepiedzīvos nekādas izmaiņas: visas mācību iestādes ir saglabājušas savu statusu. Turklāt, praktiski visas jau ir nokomplektējušas vismaz pa vienai 10. klasei.

Aizvadītā mācību gada noslēgums kļuva par lielu izaicinājumu gan pedagogiem, gan skolēniem un viņu vecākiem. Neraugoties uz visām grūtībām, tas ir noslēdzies, taču radusies situācija ietekmēja to, kādā veidā notiek uzņemšana mācībām 10. klasē: šogad 9. klašu skolēni nekārtoja noslēguma eksāmenus, tāpēc par pamatu uzņemšanai 10. klasē kļuva viņu gada atzīmes. Visās skolās tiek kārtoti arī iestājpārbaudījumi.

Izglītības iestādes veiksmīgi komplektē vidusskolas klases, dažās no tām paralēlē būs arī pa vairākām 10. klasēm. Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām, lai atvērtu 10.klasi jābūt ne mazāk par 22 cilvēkiem.

Saskaņā ar Izglītības pārvaldes sniegto informāciju, uz jūlija sākumu dokumentus klātienes mācībām vidusskolā ir iesnieguši 436jaunieši. Tas ir praktiski tikpat, cik iepriekšējā mācību gadā. Tomēr šis skaitlis vēl var mainīties, jo uzņemšana turpinās.

Šogad, izvēloties iestādi, kurā turpināt mācības, topošiem vidusskolēniem bija jāņem vērā ne tikai skolas atrašanās vieta, vai kādi citi subjektīvi parametri, bet arī konkrētas iestādes mācību satura piedāvājums. Pamazām sākas pāreja uz jauno mācību modeli, kas paredz, ka ikvienam vidusskolēnam jāizvēlas  virziens, kurā viņš vēlas gūt padziļinātas zināšanai. Tāpēc, sākot ar šo gadu, katra vidusskola piedāvā noteiktu padziļināto kursu klāstu.

Uzņemšana 10.klasēs turpinās, līdz konkrētajā mācību iestādē nebūs sasniegts maksimāli  pieļaujamais skolēnu skaits. Pagaidām vakantās vietas vēl ir visās Daugavpils vidusskolās. Ar uzņemšanas noteikumiem un mācību iestāžu piedāvājumu var iepazīties Izglītības pārvaldes vietnē www.izglitiba.daugavpils.lv un mācību iestāžu oficiālajās mājas lapās. Ja jums rodas jautājumi par uzņemšanu vai neskaidrības sakarā ar priekšmetu „groza” izvēli, droši var vērsties izglītības iestādē, vai arī Izglītības pārvaldē, zvanot pa tālr. 65407427 (Izglītības satura nodaļas vadītāja Ināra Sprindžuka).

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: