Šobrīd Daugavpilī

Bērnu aukle kā alternatīva rindā uz bērnudārzu Izglītības ziņas

548

No 1. septembra Daugavpilī stājas spēkā jauni pašvaldības saistošie noteikumi, kas paredz iespēju līdzfinansēt bērnu aukļu pakalpojumus, ikmēnesi kompensējot 140 eiro. Uz šādu atbalstu var pretendēt tie vecāki, kuri ir deklarēti Daugavpilī un kuru bērns jau ir sasniedzis 1,5 gadu vecumu.

Šīs pašvaldības lēmums ir saistīts ar rindām bērnudārzu jaunākajās grupās, kuru dēļ grūtības ik gadu piedzīvo apmēram 150 ģimenes ar bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam. Iemesls tam ir vecāku vēlme sūtīt savus bērnus uz konkrētām pirmsskolas izglītības iestādēm, ieskaitot bērnudārzus ar latviešu mācību valodu. Pašlaik šajā rindā reģistrēti gandrīz 40 bērni.

Domes līdzfinansējums attiecas tikai uz tām bērnu auklēm, kurām ir profesionāla izglītība vai kuras ir apmeklējušas atbilstošus kursus. Daugavpilī šādu kvalifikāciju var iegūt, izmantojot Medicīnas koledžas akreditētas programmas iespējas ar pusotra gada apmācību un prakses ilgumu. Šeit nākamās auklītes var ne tikai apgūt profesionālās bērnu aprūpes un pedagoģijas pamatus, bet arī attīstīt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, uzzināt visu par bērnu higiēnu, barošanu, ka arī logopēdiju un citiem svarīgiem audzināšanas aspektiem.

Svarīgi atzīmēt, ka koledžā studējošo  aukļu prakse notiek tieši bērnudārzos, bērnu namos un sociālajos centros, turklāt studenti var pieteikties uz vairākām stipendijām.

Detalizētu informāciju par kārtību, kādā tiek piešķirts līdzfinansējums privātam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem, var iegūt portālos likumi.lv un daugavpils.lv, kā arī tieši sazinoties ar Daugavpils Izglītības pārvaldi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: