Šobrīd Daugavpilī

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklē Daugavpili Domes ziņas

354
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits  reģionālajā vizītē apmeklē Daugavpili

18. septembrī Daugavpili apmeklē satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Vizīte sākās ar tikšanos Domē. Ar ministru tikās Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs.

Tika runāts par pilsētai svarīgiem satiksmes infrastruktūras projektiem. Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa prezentēja Daugavpils lidostas projekta jauno koncepciju. Pašvaldība no šī ambiciozā projekta nav atteikusies, plāno veidot Baltijas mēroga industriālo parku, kas apvienotu trīs lietas: Industriālo viedo tehnoloģiju parku, Zinātnes parku un  lidlauku. Tālis Linkaits uzskata, ka izstrādātais projekts ir labs. Ministrs paslavēja pašvaldību par paveikto projekta pilnveidošanā. Viņš uzskata, ka šajā reģionā lidostai ir labas perspektīvas, pozitīvi, ka šajā projektā nav vairs uzsvars tikai uz lidostu. Igors Prelatovs uzsvēra, ka pašvaldības mērķis ir multifunkcionāls objekts. Satiksmes ministrs piedāvāja sagatavot  visu informāciju rakstiskā veidā un iesniegt ministrijā, lai varētu rūpīgi izvērtēt atbilstoši ES fondu prasībām.

Tikšanās laikā bija saruna arī par tramvaja infrastruktūras  attīstības projektu realizāciju pilsētā. Apsprieda otra tilta nepieciešamību Daugavpilī. Tālis Linkaits uzskata, ka pilsētai ir nepieciešams gan otrs tilts, gan apvadceļš, tāpēc tas tiks iekļauts ministrijas ilgtermiņa plānojumā.

Tikšanās noslēgumā Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs pateicās satiksmes ministram par atbalstu Daugavpilij un izteica cerību, ka arī turpmākais dialogs būs produktīvs.

Pēc tikšanās ministrs apmeklēja akciju sabiedrību “Daugavpils satiksme” un Daugavpils tramvaju depo, lai ar uzņēmuma valdi pārrunātu īstenotos un plānotos sabiedriskā transporta investīciju projektus pilsētā. Par Eiropas Kohēzijas fonda līdzekļiem Daugavpilī ir izbūvēta jauna tramvaja līnija un vairākās esošajās līnijās veikta pārbūve, kā arī iegādāti astoņi jauni tramvaju vagoni. Valdība piešķīrusi pilsētai arī Eiropas Kohēzijas fonda finansējumu vēl viena jauna tramvaju sliežu savienojuma izveidei un 12 jaunu tramvaja vagonu, kā arī 35 videi draudzīgu saspiestās dabasgāzes autobusu iegādei pilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu uzlabošanai.

 

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.