Šobrīd Daugavpilī

Drošākai saziņai ar pašvaldību aicinām izmatot oficiālo e-adresi Pašvaldības ziņas

261
Drošākai saziņai ar pašvaldību aicinām izmatot oficiālo e-adresi

Covid-19 pandēmijas laikā, kad daļēji ierobežota pakalpojumu pieejamība klātienē, Daugavpils pilsētas pašvaldība aicina saziņai izmantot drošu oficiālo e-adresi.

Jau no 2018. gada Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir pieejama oficiālā elektroniskā adrese. E-adrese ir ērts, drošs un aizsargāts elektroniskās saziņas pakalpojums. Ar tā palīdzību iedzīvotāji uz uzņēmēji, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv, izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm.

Atšķirībā no parastas e-pasta vai “ierakstītās” vēstules, e-adrese ir drošākais veids, kā aizsargāt savus personas datus. E-adresē īstenota saziņa tiesiski aizstāj "ierakstītas vēstules" sūtījumu. Piekļuve e-adresei iespējama tikai ar kvalificētiem personas elektroniskās identifikācijas līdzekļiem – eID karti, eParaksts un eParaksts mobile. To nosaka Oficiālās elektroniskās adreses likuma 7. panta otrā daļa. Ziņojums e-adresē tiek šifrēts, tā saturs redzams tikai nosūtītājam un saņēmējam. Līdz ar to, e-adrese nodrošina arī valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanai nepieciešamo drošības līmeni.

Lai pieteiktos un saņemtu Daugavpils pilsētas pašvaldības pakalpojumus, neatkarīgi atrašanās vietas, pašvaldības mājaslapas kontaktu sadaļā izvēlieties ikonu “e-adrese”, autorizējieties izmantojot eParakstu.

 

Kas ir e-paraksts?

 

eParaksts ir tavs pašrocīgs paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj tev apliecināt savu identitāti digitālajā  vidē.  Ar eParakstu parakstītam dokumentam  ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam.

Ar eParakstu rīkiem parakstīts dokuments ir saistošs ne tikai tā lietotājam, bet jebkurai trešajai pusei, kā arī nodrošina tā lietotāja identitātes apliecināšanu digitālajā vidē tā, kā to klātienē nodrošina personu apliecinošs dokuments.

Šobrīd eParakstu uztur un nodrošina VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” un ir vienīgais uzticamības pakalpojumu sniedzējs Latvijā.

Iedzīvotājiem ir pieejami vairāki eParaksts rīki un personas, atbilstoši saviem ikdienas paradumiem un nepieciešamībai, var izvēlēties sev ērtāko:

  • eParaksts eID kartē- izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Lai to saņemtu, tev ir personīgi jāiesniedz iesniegums par eID kartes saņemšanu. Informāciju par par tuvāko PMLP teritoriālo nodaļu un konkrētas nodaļas pieejamību personām ar kustību traucējumiem un personām, kas pārvietojas ratiņkrēslā, var atrast PMLP mājas lapā www.pmlp.gov.lv sadaļā Kontakti vai zvanot uz PMLP informatīvo tālruni +371 67209400.
  • Mobilā lietotne eParaksts mobile- nepieciešams pieteikties pakalpojumam mobile.eparaksts.lv un parakstīt pieteikumu-līgumu. Personas, tajā skaitā personas ar  invaliditāti,  var parakstīt pieteikumu-līgumu sev ērtā adresē, izvēloties līguma piegādi ar kurjeru. Līguma piegāde ar kurjeru ir bez maksas. Ja jau izmanto eParakstu eID kartē, eParaksts mobile līgumu vari parakstīt elektroniski.
  • eParaksts karte- pieejama tikai juridiskām personām. Lai saņemtu eParaksts karti, nepieciešams pieteikties portālā eParaksts.lv un parakstīt līgumu. Līgumu var parakstīt klātienē vai ar kurjera starpniecību. Līguma piegāde ar kurjeru ir bez maksas. Personām ar kustību traucējumiem un personām, kas pārvietojas ratiņkrēslā, aicinām līgumu parakstīt ar kurjera starpniecību sev ērtā adresē.

 

Plašāka informācija par eParakstu, tā izveidošanu un lietošanu – www.eparaksts.lv.

 

Kas ir e-adrese?

 

Elektroniskā adrese jeb e-adrese  iedzīvotājiem un uzņēmējiem rada iespēju saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk veikt elektroniski un vienuviet – savā e-adresē, kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

E-adrese ir vienota saziņas platforma, kuru var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv ikvienam e-adreses lietotājam ir drošs konts, kas nodrošina oficiālo ziņojumu no valsts iestādēm saņemšanu un glabāšanu. Tāpat e‑adrese sniedz iespēju iedzīvotājam un uzņēmējam iespēju nosūtīt ziņu ikvienai valsts un pašvaldību iestādei, kuru skaits sasniedz gandrīz trīs tūkstošus.

E-adrese neaizstās e-pastu – uz savu norādīto e-pasta adresi varēs saņemt informāciju par ziņojuma ienākšanu e-adresē, bet ne pašu ziņojumu.

Plašāka informācija par e-adresi, tās izveidošanu un lietošanu - https://mana.latvija.lv/e-adrese/.

 

Video pamācība e-adreses izveidošanai:

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa