Daugavpils uzņēma starptautiskā projekta “WIR” viesus Pašvaldības ziņas

1140
Daugavpils uzņēma starptautiskā projekta “WIR” viesus

Daugavpils pilsētas dome kopā ar Vanersborg pašvaldību (Vänersborgs kommun), Zviedrijā (vadošais partneris) Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” ietvaros, īsteno projektu “Demokrātiskās iesaistīšanās un sabiedriskās līdzdalības veicināšana” (“WIR”). Projektā ir iesaistīti 10 partneri no 7 valstīm: Zviedrijas, Itālijas, Austrijas, Vācijas, Spānijas, Somijas un Latvijas. Projekta specifiskais mērķis ir izprast ES izstrādāto un pielietoto stratēģiju attiecībā uz integrācijas procesu, paaugstināt iedzīvotāju iesaistīšanās līmeni visu sociālo grupu vidū.

Projekta ietvaros 26. – 28. martā notika jau īstenoto aktivitāšu izvērtēšanas tikšanās Daugavpilī. Tika uzņemti 8 viesi no Zviedrijas, Itālijas, Vācijas un Somijas. Pasākuma ietvaros tika pārrunāts projektā paveiktais, apkopota svarīgākā informācija no iepriekš organizētajām konferencēm, kā arī sniegts plašāks ieskats par imigrantu situāciju Latvijā.

Delegācija tika uzņemta Daugavpils pilsētas domē, kā arī dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru "Daugavpils", kā arī dzirdēt biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” īstenotā projekta „Sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļu vai alternatīvo statusu” sociālā mentora Rustama Šukurova prezentāciju par biedrības īstenotajām aktivitātēm tā ietvaros.

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” līdzekļiem. Īstenošanas termiņš: 16.10.2017. – 15.10.2019. Šogad vēl paredzētas divas projekta tikšanās – Vācijā un Itālijā.

 

Informāciju sagatavoja J.Reča-Lāže

jolanta.reca-laze@daugavpils.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!