Latviešu
IestatījumiViegli lasīt
Piekļūstams saturs
Fonta izmērs
Kontrasts

Daugavpils Kultūras pilī būs skatāma mākslinieka Aleksandra Jevsejeva izstāde Kultūras ziņas

54
Daugavpils Kultūras pilī būs skatāma mākslinieka Aleksandra Jevsejeva izstāde

Piektdien, 1. augustā, plkst. 16.00 Daugavpils Kultūras pils izstāžu zālē tiks atklāta mākslinieka, filozofa Aleksandra Jevsejeva izstāde “Aiz prāta robežām”, kas paplašina realitātes robežas un rosina iztēli. Izstādē apvienojas simboli, fantāzija un dziļi personiska dzīves filozofija. Katrs darbs ir vizuāls piedzīvojums, kurš aicina skatītāju domāt, sapņot un redzēt tālāk par redzamo.

Aleksandrs Jevsejevs – mākslinieks, filozofs un brīvmākslinieks pārsteidz ar neizsīkstošu radošumu un dzīves enerģiju. Dzimis un audzis Daugavpilī, viņš dzīvē apguvis dažādas profesijas, bet allaž sevi saucis par mākslinieku. Viņa ceļš uz mākslu nav bijis akadēmisks – pēc skolas un dienesta armijā viņš atteicās no mācībām Mākslas akadēmijā, izvēloties pašizglītību un individuālu ceļu.

Viņš ir pētījis mākslas vēsturi, apguvis glezniecību ar eļļu un akvareli, paralēli studējot filozofiju, ezotēriku un psiholoģiju. Līdzās Salvadora Dalī un Nikolaja Rēriha daiļradei viņu iedvesmo arī literatūra – piemēram, Paulo Koelju idejas par iekšējo brīvību.

Mākslinieks atzīst: “Fantāzija attīsta domāšanu un spējas, par kurām cilvēks bieži pats nemaz nezina. Es vēlos, lai cilvēki spēj atraisīt savu iztēli un saprastu: Visums ir bezgalīgs. Un viņiem nav jābaidās.”

Aleksandrs ir viens no pirmajiem Daugavpils māksliniekiem, kurš apvienojis zīmēšanu ar digitālajām tehnoloģijām, izveidojot sev raksturīgu digitālās kolāžas un jauktā digitālā stila pieeju. Viņa darbos saplūst kosmoss, simboli, mitoloģija, pilsētvide un sapņi, radot vizuālu pieredzi, kurā skatītājs var klejot ilgstoši, katru reizi atklājot ko jaunu.

Viens no darbiem, kas īpaši pārstāv šīs izstādes ideju, ir “Revolūcija” – spēcīga, daudzslāņaina kompozīcija, kurā centrā izcelta sievietes seja kā nemiera, pārmaiņu un saprāta robežu pārkāpšanas simbols. Šī glezna kļuvusi arī par izstādes afišas tēlu, paužot: revolūcija vispirms notiek cilvēka apziņā.

Mākslinieka darbos parādās arī humors, sabiedriskā kritika, bērnības atmiņas, futūristiski scenāriji un aicinājums neaizmirst sapņot.

Viņš pats saka: “Man ir 70, bet jūtos kā 27. Gadi neko nenozīmē – svarīgākais ir tas, kas notiek galvā.”

Izstāde “Aiz prāta robežām” piedāvā ne tikai mākslas skatīšanos, bet arī piedzīvojumu – tā ir aicinājums pārkāpt robežas, ko uzliek ikdiena, sabiedrība vai bailes.

Izstāde Daugavpils Kultūras pilī būs skatāma līdz 3. septembrim un tā ir bez maksas.

 

Informāciju sagatavoja
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde
“Daugavpils Kultūras pils”
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!