Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī viesojās Baltijas valstu reģionālās attīstības ministri Pašvaldības ziņas

1022

3.septembrī Daugavpili apmeklēja Baltijas valstu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministri. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) organizētās tikšanās laikā tika apspriestas starpvalstu sadarbības iespējas dažādu aktuālo problēmu risināšanā un pašvaldību loma šajā procesā. Daugavpilī par centrālo tēmu kļuva Latgales reģiona ekonomiskās attīstības veicināšana un mūsu pilsētā īstenojamie projekti uzņēmējdarbības atbalstam.

Tikšanās sākumā VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs, Lietuvas Iekšlietu ministrijas viceministrs Arnolds Abramavičs (Arnoldas Abramavičius) un Igaunijas Valsts pārvaldes ministrs Jāks Ābs (Jaak Aab) apmeklēja ražošanas telpas Mendeļejeva ielā 5, ko Daugavpils pašvaldība uzbūvēja ar VARAM un ES struktūrfondu finansiālu atbalstu un izsoles kārtībā nodeva lietošanā SIA “Axon Cable”, kas ļāva radīt pilsētā vairākus desmitus jaunu darba vietu.

Pilsētas saimniecības un Attīstības komitejas priekšsēdētājs Igors Aleksejevs uzsvēra, ka ministriju vizītes galvenais mērķis ir iepazīties ar šādiem projektiem, lai izvērtētu turpmākās sadarbības iespējas un reģiona potenciālu. Tā, piemēram, pašlaik pašvaldībā tiek izstrādāti arī vairāki citi līdzīgi projekti, kuru mērķis ir revitalizēt rūpnieciskās teritorijas un sekmēt uzņēmumu darbību un investoru piesaisti: jau pirms laba laika ir iecerēta ražošanas telpu būvniecība Ziemeļu rūpnieciskajā zonā. Savukārt aizvadītajā nedēļā deputāti akceptējuši arī tehniskā projekta izstrādi industriālajam parkam ALTOP, ko iecerēts būvēt uz pašvaldībai peiderošā zemesgabala Locikos. Tos būs iespējams īstenot, kad tiks saņemts VARAM atbalsts.

Būtiski ir arī tas, ka šādu starptautisko vizīšu gaitā Daugavpilij ir reāla iespēja pieteikt sevi kā sadarbības partneri, īstenojot kopprojektus ar kaimiņvalstu uzņēmējiem.

VARAM ministram Artūram Tomam Plešam šī ir jau otrā vizīte Daugavpilī pēdējo dažu mēnešu laikā. Viņš uzsvēra, ka mūsu pilsētai ir būtiska loma reģiona attīstības kontekstā un reālas iespējas iegūt finansējumu VARAM īstenotajā valsts aizdevumu programmā pašvaldību investīciju projektiem pandēmijas seku mazināšanai. 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.