Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī sācis darbu jauns Baltkrievijas ģenerālkonsuls Domes ziņas

218
Daugavpilī sācis darbu jauns Baltkrievijas ģenerālkonsuls

Jaunais Baltkrievijas ģenerālkonsuls Iļja Laputj 16. septembrī ieradās Daugavpils Domē, lai iepazītos ar pilsētas vadītājiem.

Ar diplomātu tikās Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs un priekšsēdētāja  pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis. Bija sagatavota prezentācija par Daugavpili, jo par pilsētu Iļja Laputj zina maz, lai gan 6 gadus ir strādājis Rīgā Baltkrievijas vēstniecībā. Ģenerālkonsuls tika iepazīstināts ar Daugavpils Baltkrievu kultūras centra aktivitātēm, pārrobežu projektu realizāciju, par pašvaldības aktualitātēm.

Sarunas laikā tika skarta arī Covid-19 tēma, ģenerālkonsuls skaidroja situāciju Baltkrievijā, Baltkrievijas mediķu darbu un pieredzi, tai skaitā vakcīnas testēšanu. Daugavpils Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs piedāvāja rīkot konferenci attālināti, lai Daugavpils un Baltkrievijas mediķi varētu dalīties pieredzē par darbu esošajā situācijā. Iļja Laputj atbalstīja ideju un piedāvāja sagatavot  pašvaldības vēstuli, lai varētu tālāk strādāt pie šīs ieceres īstenošanas.

Baltkrievijas ģenerālkonsuls stāstīja arī par Baltkrievijas vīzu noformēšanas kārtību, kur ir veiktas izmaiņas, par Latvijas uzņēmēju investīcijām Baltkrievijā un veiksmīgākajiem piemēriem.

Tikšanās noslēgumā Igors Prelatovs novēlēja veiksmīgu darbu pilsētā un apliecināja, ka pašvaldība vienmēr gatava sniegt atbalstu.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.