Šobrīd Daugavpilī

A.Elksniņš par AS „PNB Banka”: Visus atkal apšmauca, piesedzoties ar valsts licenci Domes ziņas

521
A.Elksniņš par AS „PNB Banka”: Visus atkal apšmauca, piesedzoties ar valsts licenci

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš sasauca steidzamu darba sanāksmi sakarā ar situāciju, kas izveidojusies AS „PNB Banka”.

Pieņemts lēmums nosūtīt finanšu ministram lūgumu rast risinājumu esošai situācijai, bet pašvaldības iestādēm uzdots nepiemērot iedzīvotājiem nekādas soda sankcijas par maksājumu kavējumiem. Tikmēr Sociālajam dienestam  uzdots sniegt palīdzību iedzīvotājiem, kuri palikuši bez izdzīvošanas līdzekļiem.

Situācija pašvaldībā arī izrādījās nopietna – pilsētas budžets un pasvaldības kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt attiecīgi 672 tūkstošus eiro un 665 tūkstošus eiro. Garantijas fonds šobrīd nenodrošina šo summu izmaksu.

“Situācija pašvaldībā ir nopietna - pilsētas un pašvaldības kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt attiecīgi 672 un 665 tūkstošus euro. Garantijas fonds nenodrošinās šīs summas izmaksu.

Kārtējās bankas krahs mūsu valsts (ES dalībvalsts) finanšu sistēmā ir kaut kas ārkārtējs! Par ko domā uzraugošās iestādes? Mums taču jau bija pieredze ar “Krājbankām”! Kā var bankai, kas atrodas “riska zonā”, ļaut apčakarēt cilvēkus, uzņēmumus un pašvaldības uz valsts izsniegtās licences pamata? Tā ir kaut kāda valsts štelle naudas izkāšanai vai reiderisms? Pilsētai 1,3 miljoni euro ir liela nauda, un dotēt dažādus laupītājus mēs negrasāmies! Mūsu iedzīvotājiem vispār katrs cents ir vērtīgs! Viņiem tagad zeķēs naudu glabāt⁉

Sakarā ar minēto - 1) nosūtīju lūgumu finanšu ministram rast risinājumu šai situācijai; 2) pašvaldības uzņēmumiem liku neiekasēt jebkādas soda sankcijas no iedzīvotājiem par kavētiem maksājumiem; 3) Sociālajam dienestam uzdevu sniegt nepieciešamo palīdzību cilvēkiem, kas palika bez izdzīvošanas līdzekļiem!” norādīja pilsētas domes priekšsēdētājs.