Šobrīd Daugavpilī

A.Elksniņš: Esmu gandarīts par VARAM ieinteresētību kanalizācijas bedru problemātikā Domes ziņas

231
A.Elksniņš: Esmu gandarīts par VARAM ieinteresētību kanalizācijas bedru problemātikā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pieprasīja Daugavpils domes priekšsēdētājam Andrejam Elksniņam sniegt paskaidrojumus par iespējamajiem pārkāpumiem uzņēmumā „Daugavpils ūdens”.

Problēmas uzņēmumā „Daugavpils ūdens” tika atklātas un atrisinātas uzreiz pēc tam, kad Andrejs Elksniņš stājās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētaja amatā. Par situāciju uzņēmumā A.Elksniņš skaidroja  radio „Baltkom” ēterā.

„Sākot pildīt Daugavpils domes priekšsēdētāja pienākumus šī gada 17. janvārī, mēs ar kolēģiem divu nedēļu laikā atklājām vairākas problēmas pašvaldības uzņēmumā „Daugavpils ūdens”. Izrādījās, ka vairāku gadu garumā ziemas periodā uzņēmums nenosiltināta pieņemšanas punkta dēļ nevarēja utilizēt kanalizācijas atkritumus, un februāra sākumā mēs konstatējām, ka uzņēmums veido šo kanalizācijas atkritumu mākslīgas glabātavas, izrokot pilsētas teritorijā bedres to noliešanai.

Kopīgas pārbaudes laikā, kurā piedalījās Valsts vides dienests, pašvaldības un Valsts policija, mēs atklājām atkritumu apglabāšanas vietas, uzsākām vairākas revīzijas uzņēmumā, atstādinājām no pienākumu izpildes uzņēmuma vadītāju Ģirtu Kolendo, kurš vēlāk tika atlaists, un samazinājām ierēdņu skaitu.

Šī gada aprīļa beigās domes Administratīvā komisija nolēma administratīvi sodīt pašvaldības uzņēmumu, uzliekot naudas sodu 2500 eiro apmērā. Uzņēmums samaksāja soda naudu 29. maijā, un šobrīd domes atbildīgie darbinieki gatavo prasību par zaudējumu atlīdzināšanu, ko radījis bijušais uzņēmuma vadītājs,” pastāstīja A.Elksniņš.

Domes priekšsēdētājs A.Elksniņš atzīst, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces interese par notiekošo uzņēmumā „Daugavpils ūdens” ir pamatota, taču norādīja, ka tā būtu jāvērš pret bijušo pašvaldības vadību.

„Ļoti priecājos, ka Pūces kungs beidzot ir pievērsis uzmanību vides jautājumiem, ko mēs no viņa nesagaidījām jautājumā par radioaktīvo atkritumu glabātuves būvniecību Lietuvā. Taču viņa interese par šo situāciju mūsu ūdenssaimniecības uzņēmumā ir pamatota. Likums nosaka nepieciešamību sniegt viņam pieprasīto informāciju. Mulsina tas fakts, ka šajā jautājumā viņš varēja vērsties ne tikai pie manis, bet arī pie saviem valdošās koalīcijas partneriem, un tieši, Latgales partijas, un bijušā domes priekšsēdētāja Lāčplēša kunga, kura laikā viss šis juceklis uzņēmumā sākās, un ko es izbeidzu. Protams, likumdošanas ietvaros mēs sniegsim ministram nepieciešamos dokumentus. Domāju, ka padomnieki maldināja ministru un viņš ir kļuvis par lelli vietējo intrigantu rokās, kas ir nošķirti no pilsētas vadības.

Pašvaldības uzņēmums uzsācis sava darba sakārtošanu, un manā vadībā nekādi pārkāpumi nav pieļaujami,” paziņoja Elksniņš.