Ukraiņu, igauņu un latviešu kopdarba „Izvēlies labāku versiju” viesizrāde Daugavpils teātrī Kultūras ziņas

316
Ukraiņu, igauņu un latviešu kopdarba „Izvēlies labāku versiju” viesizrāde Daugavpils teātrī

21. martā plkst.19.00 Daugavpils teātrī varēs noskatīties Igaunijas teātra „Vaba Lava” un Kijivas Dramaturgu teātra kopdarbu „Izvēlies labāku versiju” („Вибери Кращу Версію”), kurš tika pirmizrādīts Brīvības teātra festivālā Narvā 2023. gada augustā un šopavasar būs skatāms arī Latvijā. Izrāde ir ukraiņu dramaturģes Natalkas Blokas un režisora Valtera Sīļa kopdarbs, kurš stāsta par kara laika izvēlēm.

„Natalkas Blokas luga ir ļoti personīga, bet savā ziņā stāsta par ļoti daudzu ukraiņu pieredzi kara laikā. Lai ko izvēlētos – doties bēgļu gaitās, palikt mājās, doties palīgā uz fronti – vienmēr prātā paliks tās izvēles, kuras tika noraidītas. Tās prātā dzīvo savu neatkarīgu dzīvi „kā būtu, ja būtu”. Lugā autore tam piešķīra zināmu fantastikas nokrāsu, stāstam kļūstot par neskaitāmām paralēlām realitātēm, kuras apdzīvo vieni un tie paši izrādes varoņi,” stāsta režisors.

Teātra kritiķe Kitija Balcare pēc Brīvības teātra festivāla apmeklējuma rakstījusi: „Izrāde „Izvēlies labāku versiju” vēršas skatītāju rindās asi un bez lieka sentimenta, pašironiski izgaismo apjukumu un grūto lēmumu par tās fiziskās vietas izvēli, kur atrasties kara apstākļos. Šis ir laikmets, kurā teātrim vairs nav laika slēpties aiz metaforām, un tas runā tiešu valodu.”

Izrāde notiks ukraiņu valodā, ar tulkojumu angļu un latviešu valodā titros. Ilgums: 1 stunda 35 minūtes. Izrādē smēķē, skan necenzēta leksika, biedējoši trokšņi, šāvieni, tiek dedzināti vīraka kociņi. Ieteicama skatītājiem no 14 gadu vecuma.

Radošā komanda: lugas autore - Natalka Bloka (UKR), režisors - Valters Sīlis (LV), scenogrāfs - Uģis Bērziņš (LV), gaismu mākslinieks - Märt Sell (EST), video māksliniece - Laura Romanova (EST), producenti - Vasyl Bilous (UKR), Märt Meos (EST). Izrādē piedalās četri aktieri no Ukrainas - Natalka Kobizka (Наталка Кобізька), Antoņina Hižņaka (Антоніна Хижняк), Kostjantins Tiščenko (Костянтин Тіщенко), Hrihorijs Baklanovs (Григорій Бакланов).

„Izvēlies labāku versiju” viesizrāde Daugavpilī notiks ar Daugavpils teātra atbalstu starptautiska sadarbības projekta ietvaros ar „Vaba Lava”.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Janīna Ivanova

VSIA „Daugavpils teātris” sabiedrisko attiecību vadītāja

Mob. tālr. nr. 28445647

E-pasts: pr@daugavpilsteatris.lv

www.daugavpilsteatris.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!