“Ģimenes dienā” muzejā varēs baudīt “Rīgas porcelāna pavasari” Kultūras ziņas

249
“Ģimenes dienā” muzejā varēs baudīt “Rīgas porcelāna pavasari”

28. aprīlī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā darbnīca, kas risināsies izstādes “Rīgas porcelāna pavasaris” ietvaros.

Tējas un kafijas servīzes ir viens no populārākajiem apritē esošajiem priekšmetu veidiem. Daudzās mājās servīzes vēl joprojām tiek lietotas saskaņā ar to sākotnējo funkciju – pasniegta tēja vai kafija gan ikdienā, gan svētku reizēs. Citās mājās servīzes vai to daļas tiek glabātas kā dzimtas mantojums, liecība par ģimenes vēsturi, piemiņa no tuviem cilvēkiem vai atgādinājums par zīmīgiem notikumiem: kāzām, dzimšanas dienām, kristībām, skolas absolvēšanu u.c. Vēl citiem servīzes stāv stiklotā vitrīnskapī kā vizuāli tīkams, grezns interjera elements.

Ģimenes dienas ietvaros, būs iespēja plašāk iepazīties ar Rīgas porcelāna ražošanas vēsturi un mūsdienu porcelāna kolekcionēšanas tendencēm. Aplūkosim priekšmetu formu, dekolu un nosaukumu dažādību, apskatot Ivetas Krilovas izstādi “Rīgas porcelāna pavasaris”. Radošās nodarbības laikā apmeklētājiem būs iespēja iejusties porcelāna meistaru lomā un pašiem izveidot savu porcelāna servīžu komplektu no papīra.

Tā kā “Ģimenes dienas” radošās nodarbības dalībnieku skaits ir ierobežots, interesentus aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713.

“Ģimenes dienas” radošā nodarbība Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies svētdien, 28. aprīlī no plkst. 13.00 līdz 14.00. Ģimenes biļetes cena muzeja apmeklējumam – 7,00 eiro. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs

museum@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 65424155

www.dnmm.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!