Aprīļa mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs Kultūras ziņas

194
Aprīļa mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles aprīlī aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas mākslas un radošo darbu izstādes.

Līdz 15. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Deiko ģimenes gleznu izstāde “Iedvesma”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas dažādās tehnikās gleznotas ziedu kompozīcijas, portreti, kā arī dabas ainavas. Mātes un meitas darbos atspoguļojas kā viņu individuālais rokraksts, tā arī ģimenes vaļasprieki un iedvesmas avoti.

Līdz 15. aprīlim Piekrastes bibliotēkā būs skatāma arī BJC “Jaunība” brīvā laika kluba “Sudraba avoti” pulciņa “Stendu modelisms” radošo darbu izstāde “Papīra pasaule”, kurā aplūkojami dažādas tematikas bērnu radošie darbi, kas veidoti no papīra. Apskatīt izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

No 17. aprīļa līdz 30. maijam LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma amatiermākslinieces Janīnas Zaicevas gleznu izstāde “Iedvesma no dabas nāk” un Daugavpils Dienas aprūpes centra apmeklētāju radošo darbu izstāde “Prieka nesēji”.

Janīna Zaiceva apmeklētājiem piedāvā akvareļu tehnikā gleznotas dabas ainavas un ziedus. Savukārt izstādē “Prieka nesēji” pārstāvēti no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās veidoti radošie darbi, kuru galvenā tēma ir cirks un klauni. Apskatīt šo izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) līdz 24. aprīlim skatāma Žannas Joninas gleznu izstāde “Saprast sevi caur radošumu”. Žannas ceļojums mākslas pasaulē sākās pavisam nesen: četru gadu laikā bijuši gan kāpumi, gan kritumi, bet amatiermāksliniece nepadodas un turpina aktīvi attīstīt gleznošanas prasmes izglītojošās meistarklasēs. Žanna atzīmē: gleznošana – tā ir atsevišķa pasaule, kurai piemīt valdzinoša krāsu atmosfēra, kā arī tas ir ceļš uz pašizziņu un harmoniju.

Līdz 13. aprīlim Jaunbūves bibliotēkas 1. stāvā skatāma Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” brīvā laika kluba “Smaids” pulciņa “Diedziņš” dalībnieku rokdarbu izstāde “Ai bagāti Lieldiensvētki!”. Klubs atrodas Daugavpilī, Jaunbūves apkaimē, Krustpils ielā 4, kur bērniem un jauniešiem ir radīta iespēja saturīgi un interesanti pavadīt savu brīvo laiku. Pulciņa “Diedziņš” audzēkņi vēlas iepriecināt bibliotēkas apmeklētājus ar pārsteidzoši skaistiem rokdarbiem un uzdāvināt ikkatram pavasarīgu noskaņojumu!

Līdz 25. aprīlim Jaunbūves bibliotēkas 2. stāvā būs skatāma konfekšu papīriņu kolekcijas izstāde “Saldā nostalģija”. Konfekšu papīriņu kolekciju bibliotēkai iesniegusi Jaunbūves apkaimes iedzīvotāja Arnita Ķerubine.

Kolekcijā aplūkojami konfekšu iesaiņojumi, kas no 20. gadsimta sākuma tika ražoti Latvijas uzņēmumos: Daugavpils konfekšu fabrikās, izcilā latviešu tautsaimnieka Vilhelma Ķuzes saldumu fabrikā, vācu rūpnieka Teodora Rigerta saldumu un šokolādes uzņēmumā, Ernesta Mežita fabrikā, konfekšu fabrikā “Union”, komandit-sabiedrībā “A.Seeberga dēli Rīgā”, Skrīveru Pārtikas Kombinātā u.c.

Līdz 30. aprīlim Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) būs skatāma fotostudijas “Ezerzeme-F” fotogrāfiju izstāde “Marta kaķi”. Darbu autori ir Ņina Škļar, Linards Onzuls, Inese Minova, Ivars Soikāns un  Svetlana Pokule.

“Marta kaķi” ir sava veida ceļojums kaķu pasaulē ar fotogrāfijas palīdzību. Fotogrāfiem ir izdevies ne tikai iemūžināt kaķus viņu ikdienā, bet arī radīt daudzveidīgu un aizraujošu skatījumu uz šo dzīvnieku pasauli. Izstādes atklāšana paredzēta 29.februārī plkst.16.00.

Līdz 15. maijam Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā 2) ir skatāma J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskolas skolnieku radošo darbu izstāde “Plūst tēli un ceļas, un mainās.”/J. Rainis/. Izstādē aplūkojami dažādas tematikas bērnu radošie darbi.

Līdz 27. aprīlim Gaismas bibliotēkā (Gaismas iela 9) skatāma Ingas Vasiļjevas studijas "IV Darbnīca" dalībnieces Svetlanas Gorevas gleznu izstāde "Atmiņu mozaīka". Izstādē eksponētās gleznas ir izpildītas akrila un pasteļglezniecības tehnikās. Pārsteidzošas gleznas ļauj ielūkoties mākslinieces ceļojumu atmiņās un izjust spilgtākos iespaidus.

Aprīlī, kad tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu grāmatu diena, LCB filiālē Čiekuru bibliotēka (Čiekuru ielā 5-13) aicina uz Daugavpils pilsētas 9. pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņu zīmējumu izstādi “Brīnumi dzīvo grāmatās un bērnu sirdīs”. Izstāde aplūkojama no 8.aprīļa līdz 3.maijam.

Margarita Stāraste, kurai šogad aprit 110 gadi, sarakstīja jauku pasaku grāmatu “Lācīša Rūcīša raibā diena” par rotaļu lācēna piedzīvojumiem mežā, savukārt Imants Ziedonis, kura 90 gadu jubileja tika plaši atzīmēta Latvijā pagājušajā gadā, ar savu labsirdīgā humora piesātināto pasaku “Kroko un Dils” pārsteidz un rosina gan mazo, gan lielo lasītāju iztēli.

Klausoties abas pasakas audiogrāmatu ierakstos un audzinātāju lasījumos, bērni kopā ar grāmatu varoņiem ļāvās piedzīvojumiem, blēņām un brīnumiem un tad ar zīmuļu un krāsu palīdzību atveidoja pasaku uzburto pasauli uz papīra. Grāmatu ilustrāciju autoru vecums ir no 4 līdz 7 gadiem.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!