Šobrīd Daugavpilī

Ziemas prieki Daugavpilī

Pēdējo reizi informācija atjaunota 17.01.2022, 15:05

Daugavpils pilsētā valda Ziemassvētku un Jaungada noskaņas. Par svētku noformējuma moto izvēlēts “Ziedošie Ziemassvētki”. Pilsētas apkaimē mirdz 16 egles, savukārt pašvaldības kultūras un tūrisma iestādes sagatavojušas īpašu ziemas aktivitāšu programmu daugavpiliešiem un pilsētas viesiem.

__________

Svētku noformējums pilsētā

Svētku noformējumu pilsētā papildina ziedu  motīvi. Īpaša loma Ziemassvētku rotājumos ir tieši lilijas ziedam, kas ir Vissvētākās Jaunavas Marijas simbols, un Daugavpils pilsētas simbols. Jaunajā Derībā teikts, ka Erceņģelis Gabriels, pareģojot Jēzus dzimšanu, pasniedzis Jaunavai Marijai lilijas ziedu. Tieši tāpēc arī Rīgas ielā, pie dzelzceļa stacijas, gaismas eņģeļi visiem dāvās lilijas ziedu – miera, cerības un atdzimšanas simbolu.

Rīgas iela tradicionāli tiek dekorēta ar svētku vainagiem ap laternām, ar gaismas strūklaku un gaismas arkām. Pāri ielai tiek izvietotas gaismas lāstekas, virtenes, dekori.  Dažādi gaismas dekori uz laternām rotā arī daudzas citas pilsētas ielas.

Andreja Pumpura skvērs kļuvis par Pasakainu mežu ar gaismas dzīvniekiem, un tur uzzedējusi brīnumaina pļava. Vēsturiskajā Dubrovina parkā iedegti svētku lukturīši, gaismas ūdeni lej lielā strūklaka un skan gaismas stīgas. Pie Stropu ezera “atpeldējusi” gaismas buru laiva un virs ūdens zied lilija.

Daudzās vietās pilsētā – uz satiksmes apļiem, parkos izvietotas dažādu izmēru gaismas bumbas. Daugavpils parku un skvēru kokos saplaukuši tūkstošiem gaismas ziedu. Pilsētas apkaimēs izrotātas 16 lielās egles. Egle pie Daugavpils Ledus halles tradicionāli kļuvusi par mīlestības egli, kurā zied dekori-sirdis. Turpat arī uzstādīts Jaunā gada skaitlis 2022!

Ziedošo Ziemassvētku noskaņa valda arī Vienības laukumā, kur līdz pat janvāra noslēgumam rotāsies pilsētas galvenā egle. Pilsētas centrālā egle ir grezna un 17 metrus augsta. Tā ir par 5 metriem augstāka nekā iepriekšējos gados un rotāta ar speciāli izgatavotām liljām. Savukārt virs egles mirdz gaismu virtenes, kas rada zvaigžņotas debess noskaņojumu. Kopējais egles un gaismiņu instalācijas diametrs ir apmēram 38 metri. Vienības laukumā uzstādīti arī lielformāta 3D dekori.

Svētku noskaņas Vienības laukumā, Dubrovina parkā un A. Pumpura skvērā no 11. decembra līdz 9. janvārim papildinās arī muzikālais noformējums.

Ziedošo Ziemassvētku karte 

__________
Svētku pasākumi

  • Līdz 23. janvārim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma Vijas Tenisas kolekcijas izstāde “Zem Eņģeļa spārna”. Izstādes apmeklētāji aicināti piedalīties muzeja labdarības akcijā un sarūpēt saldumus, pēc iespējas atsevišķi iesaiņotus, vai pašu izgatavotus darinājumus Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas Sociālās aprūpes institūcijas (pansionāta) klientiem ar smagām garīgās veselības saslimšanām;
  • Līdz 15. janvārim, katru dienu no plkst. 10.00 līdz 21.00 pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti baudīt interaktīvo pasaku "12 mēneši" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā;
  • Līdz 31. janvārim apskatāma Daugavpils pilsētas galvenā Ziemassvētku egle Vienības laukumā;
  • Līdz 15. janvārim Latgales Centrālajā bibliotēkā skatāma Daugavpils pilsētas mājturības un vizuālās mākslas skolotāju darināto eglīšu rotājumu izstāde;
  • Līdz 6. janvārim Daugavpils Poļu kultūras centrā skatāmas divas izstādes – “Ziemassvētku vecīša darba dienas” un “Ziemassvētku noskaņojuma burciņa”;
  • Līdz 17. janvārim Krievu kultūras centrā apskatāma Irēnas Mirovičas gleznu izstāde "Manas dvēseles krāsas";
  • 25. decembrī Daugavpils Marka Rotko centrs piedāvā akcijas cenas ekspozīciju apmeklējumam;
  • 13. un 14. janvārī plkst. 18.30, kā arī 15. janvārī plkst. 18.00 Daugavpils Teātris aicina baudīt Jaungada koncertu.

__________

Aktīvā atpūta un sportiskie piedzīvojumi

Pie Daugavpils Ledus halles darbojas āra slidotava, kas apmeklētājiem atvērta piektdienās no plkst. 20.00  - 21.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 17.00 – 21.00. Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības prasības, uz ledus vienlaicīgi varēs atrasties 20 personas.

Slidotavas apmeklējums ir bezmaksas, pieejama slidu noma – 1,50 eiro. Apmeklēt slidotavu būs iespējams TIKAI iepriekš reģistrējoties ar BOOKLA servisa palīdzību. Reģistrēties apmeklējumam var izmantojot BOOKLA aplikāciju viedtālrunī vai šeit:. Plašāku informāciju sniegs Daugavpils Olimpiskā centra pārstāvji, kas nodrošina slidotavas darbību – t: 654 75140.

Daugavpils Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē sagatavota slēpošanas trase lieliem un maziem slēpotājiem. Trase ir pilnībā izgaismota, tādēļ slēpot var gan dienas gaišajās, gan tumšajās stundās. Distanču slēpošanas trase Stropu mežā paredzēta brīvā stila slēpotājiem, tās garums ir no 1.1 līdz 2.8 km (1.1 km – kalna aplis, 2.8 km – līdzenums). Turklāt slēpot var arī pašā Stropu mežā – līdz Stropu estrādei ir iebrauktas vairākas trases, slēpotāju pašu iebrauktas špūres. Aktīvās atpūtas piekritēji var ņemt līdzi savu slēpošanas inventāru, vai arī izmantot distanču slēpju nomu, ko piedāvā veikals “Rumba centrs”, zvanot pa tālr. 20555591, 29644492.

Ziemas priekus pilsētas iedzīvotāji un viesi var baudīt, vizinoties ar ragaviņām, pūšļiem un citu inventāru Centrālajā parkā un Esplanādē. Mainoties laikapstākļiem, kad tas būs nepieciešams, Komunālās saimniecības pārvalde un Daugavpils Olimpiskais centrs nodrošinās papildus sniega pūtēju un trašu uzturēšanu.