Daugavpils Pilsētas svētki 2024

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.04.2024, 08:50

Līdz ar pavasara tuvošanos, Daugavpilī sākusies īpaša rosība un gatavošanās Pilsētas svētkiem. No 31. maija līdz 2. jūnijam Latvijas otrā lielākā pilsēta aicina svinēt savu 749. dzimšanas dienu baudot spilgtus koncertus, jaunas garšas un piedzīvojot košas emocijas.

Daugavpils 749. dzimšanas dienu svinēsim trīs dienu garumā. No 31. maija pēcpusdienas līdz pat 2. jūnija vakaram pilsētu pieskandinās koncerti, apsveikumi un svētku prieks. Mazie svētku apmeklētāji kopā ar vecākiem varēs mesties elpu aizraujošos piedzīvojumos un izpriecāties uz nebēdu Ģimenes parka atrakcijās. Gardēži noteikti novērtēs āra kafejnīcu sarūpēto svētku mielastu, uzkodu un atspirdzinājumu piedāvājumu. Savukārt tiem, kuri Pilsētas svētkos vēlēsies palutināt sevi un savus mīļos ar tradicionālām, skaistām, praktiskām vai neparastām dāvanām, noteikti būs vērts iegriezties Svētku tirdziņā.

Pirmo reizi Daugavpils pilsētas svētku vēsturē darbosies “Tūrisma iela”. Tajā, plānojot savu vasaras atvaļinājumu, ikviens varēs smelties jaunas idejas neaizmirstamai atpūtai tepat Daugavpilī, citviet Latvijā, kā arī Lietuvā un Igaunijā. Divas dienas – 31. maijā un 1. jūnijā Ģimnāzijas ielas posmā pulcēsies Baltijas valstu tūrisma nozares pārstāvji, kas sniegs labākos padomus un ieteikumus, lai saplānotu lielisku atpūtu dažādām auditorijām.

Savu kulmināciju Daugavpils pilsētas svētki sasniegs sestdien, 1. jūnijā. Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Dubrovina parkā norisināsies pasākumi bērniem, jauniešiem un ģimenēm. Ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem priecēs pilsētas bērnu un jauniešu kolektīvi, aizraujošas, izzinošas un neparastas aktivitātes piedāvās BJC “Jaunība”. Gaidāms arī īpašs koncerts, kurā pilsētu ieskandinās Vienības nama profesionālie orķestri kopā ar jaunajiem un talantīgajiem daugavpiliešiem. Arī šoreiz pašvaldības iestādes, skolas, kultūras iestādes, uzņēmumus, biedrības, radošos kolektīvus un citas organizācijas vienosies Svētku gājienā, kas kļuvis par neatņemamu Daugavpils pilsētas svētku tradīciju. Savukārt īpaši muzikālie pārsteigumi gaidāmi 31. maija un 1. jūnija vakaros, kad uz lielās svētku skatuves Vienības laukumā kāps īpašie svētku viesi.

Lai svētku laikā būtu iespēja kārtīgi izkustēties, īpaši padomāts arī par sportiskajām aktivitātēm. 1. jūnijā Esplanādes parkā pasākumā “Iepazīsti vieglatlētiku” mazie čempioni varēs pārbaudīt savu sportisko veiklību. Savukārt 2. jūnijā pie Daugavpils Olimpiskā centra ar sacensībām un citām sportiskām aktivitātēm norisināsies Jauniešu un sporta festivāls, kas ieskandinās šīs vasaras sportisko aktivitāšu ciklu pilsētā.

Daugavpils Pilsētas svētki noslēgsies 2. jūnijā ar vēsturiskām noskaņām Daugavpils cietoksnī. Svētku apmeklētājiem būs iespēja no jauna atklāt cietokšņa vēstures lappuses, iepazīt kultūras un tūrisma objektus, piedalīties svinīgajā Nikolaja vārtu atvēršanas un cietokšņa karoga pacelšanas ceremonijā, kā arī baudīt svētku priekšnesumus un īpašo cietokšņa atmosfēru.

________________________________________________________________________

LĪDZ 18. APRĪLIM SKATUVES MĀKSLINIEKI VAR PIETEIKTIES DALĪBAI PILSĒTAS SVĒTKU KONCERTOS

Lai Pilsētas svētki kļūtu vēl krāšņāki, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Vienības nams aicina solistus, orķestrus, instrumentālās grupas, vokālās studijas, deju kolektīvus u.c. māksliniecisko kolektīvu sastāvus pieteikties koncertiem, kas notiks Andreja Pumpura skvērā, Dubrovina parkā un uz skatuves, kas atradīsies S. Mihoelsa ielas un Rīgas ielas krustojumā.

Aizpildītu pieteikuma anketu iesūtīt līdz 2024. gada 18. aprīlim uz e-pastu: kultura@vienibasnams.lv. Tālrunis uzziņām: +371 65427552.
Saņemtās pieteikuma anketas par dalību Pilsētas svētku norisēs tiks izskatītas un atbilde sniegta līdz 22. aprīlim. Nepareizi aizpildītas anketas netiks izskatītas!

KONCERTA DALĪBNIEKU PIETEIKUMA ANKETA

________________________________________________________________________

LĪDZ 18. APRĪLIM IZGLĪTĪBAS IESTĀDES VAR PIETEIKTIES DALĪBAI DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKU "IZGLĪTĪBAS PILSĒTIŅA"

Šogad Pilsētas svētku laikā, 1. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Rīgas ielas posmā no Cietokšņa ielas līdz Mihoelsa ielai darbosies Izglītības pilsētiņa. Aicinām vidusskolas, arodskolas, augstākās izglītības iestādes, interešu izglītības iestādes, mācību centrus un citas izglītības iestādes pieteikties dalībai Izglītības pilsētiņā un pastāstīt par sevi Daugavpils iedzīvotājiem un viesiem.

Aizpildītu pieteikuma anketu iesūtīt līdz 2024. gada 18. aprīlim uz e-pastu: santa.ceirane@ip.daugavpils.lv, tālrunis uzziņām: +371 29196866.
Saņemtās pieteikuma anketas par dalību Pilsētas svētku norisēs tiks izskatītas un atbilde sniegta līdz 22. aprīlim. Nepareizi aizpildītas anketas netiks izskatītas!

IZGLĪTĪBAS PILSĒTIŅAS PIETEIKUMA ANKETA

________________________________________________________________________

LĪDZ 3. MAIJAM TIRGOTĀJI VAR PIETEIKTIES DALĪBAI DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKU TIRDZIŅĀ

Arī šogad Daugavpils pilsētas svētku apmeklētājiem būs iespēja palutināt sevi un savus mīļos ar tradicionālām, skaistām, praktiskām vai neparastām dāvanām no Svētku tirdziņa.

Aicinām tirgotājus līdz 3. maijam pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētku tirdziņā. Aizpildītas pieteikuma anketas jānosūta uz e-pasta adresi tatjana.livcane@daugavpils.lv.

Noteikumi

Iesniegums ar elektrības pieslēgumu (pieteikšana līdz 3. maijam plkst.10.00)

Iesniegums bez elektrības pieslēgumu (pieteikšana līdz 3. maijam plkst.10.00)

________________________________________________________________________

LĪDZ 15. MAIJAM AICINĀM PIETEIKTIES DALĪBAI DAUGAVPILS PILSĒTAS SVĒTKU GĀJIENĀ  

Par vienu no Pilsētas svētku svinību lielākajiem un krāšņākajiem notikumiem kļūs tradicionālais Svētku gājiens, kas norisināsies sestdien, 1. jūnijā. Dalībai tajā līdz 15. maijam aicinātas pieteikties Daugavpils uzņēmumus, organizācijas, izglītības iestādes un citus kolektīvus. Šogad notiks arī konkurss, kura rezultātā tiks apbalvoti radošākie un izdomas bagātākie gājiena dalībnieki.

Gājiens sāksies plkst. 13.00 no Dzelzceļa stacijas, tā kulminācijā sekos svētku oficiālā atklāšana un koncerts Vienības laukumā.

Gājiena dalībnieki var pieteikt savu kolektīvu konkursam, veicot atzīmi pieteikuma anketā. Dalībnieki tiks vērtēti 2 nominācijās: “Izdomas bagātākais kolektīvs” (te tiks vērtēta tērpu oriģinalitāte un radošums, saskaņotība, izmantotie materiāli un to izmantošanas veids, tehniskā realizācija, kā arī atbilstība pasākuma tēmai vai konceptam) un “Vissaliedētākais kolektīvs” (prioritārie vērtēšanas kritēriji - publikas iesaistīšana un reakcija uz kolektīva uzstāšanos, kā arī kopējā iespaida un atmosfēras radīšana pasākumā).

Lai pieteiktos gājienam, jāaizpilda pievienotā anketa un līdz 2024. gada 15. maija plkst.17.00 tā jānosūta uz e-pasta adresi milana.loca@daugavpils.lv. Pieteikumā jānorāda kolektīva nosaukums un provizoriskais gājiena dalībnieku skaits (no 10 līdz 50), kontaktpersonas e-pasta adrese, tālruņa numurs, kā arī neliels apraksts par kolektīvu (ne garāks kā 40 vārdi).

NOLIKUMS

PIETEIKUMA ANKETA

________________________________________________________________________

NO 29. APRĪĻA LĪDZ 17. MAIJAM PAŠVALDĪBA PIEŅEMS PIETEIKUMUS NO ĀRTELPU ATRAKCIJU SNIEDZĒJIEM

Daugavpils pilsētas svētku laikā darbosies Ģimenes parks, kas lielos un mazos svētku apmeklētājus aicinās baudīt neaizmirstamus piedzīvojumus.

No 29. aprīļa līdz 17. maijam Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina pieteikties atrakciju pakalpojumu sniedzējus dalībai Daugavpils pilsētas svētkos, kas norisināsies no 31. maija līdz 2. jūnijam.

NOTEIKUMI

PIETEIKUMS individuālā saimnieciskā pakalpojuma, kas saistīts ar atrakcijām ārtelpās, sniegšanai

Aizpildītu pieteikuma anketu jāiesniedz klātienē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības „Centrālā pārvalde” Informācijas birojā, Kr.Valdemāra 1, Daugavpilī, LV-5401. Piet, nosūtot uz epastu info@daugavpils.lv (pieteikumi parakstīti ar drošu e-parakstu) Pašvaldības e-adresē: autorizējoties portālā https://latvija.gov.lv/ 

________________________________________________________________________

 

Plašāka informācija par Daugavpils 749. gadadienas svinībām sekos.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!