„Latgale” izslēgšanas spēles uzsāk ar uzvaru pār lietuviešiem Sporta ziņas

310

Trešdienas vakarā pārpildītajās Daugavpils Ledus halles tribīnēs „Latgales" hokejisti ar 4:1 pārspēja Lietuvas „Energija-Orakulas", sperot soli pretī iekļūšanai pusfinālā.

Trešdien startēja visas Latvijas atklātā hokeja čempionāta ceturtdaļfinālu sērijas. Vairākos pāros par uzvarētāju šaubu nebija nekādu, toties „Latgales" un „Energija" duelī bija intriga. Pirmais sērijas mačs tika aizvadīts Daugavpilī, kur sapulcējās ļoti daudz skatītāju.

Daugavpilieši jau no pirmajām minūtēm uzbruka vairāk par pretinieku, izveidojot vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču tās palika neizmantotas. Atklāt rezultātu izdevās vien pirmās trešdaļas beigās, kad pēc Kerča un Martjušova piespēlēm ripu vārtos iebakstīja Vladislavs Balakuns.

Otrās perioda sākumā precīzs metiens padevās arī Andrejam Lukinam, kas ļāva panākt jau 2:0. Diemžēl daudzie noraidījumi nedeva iespēju nomierināties un novadīt spēli līdz vieglai uzvarai. „Energija" vienus vārtus vairākumā atguva jau otrajā trešdaļā. Par laimi, vēl līdz pārtraukumam, Lukins izcēlās otro reizi - 3:1.

Pēdējās 20 minūtēs „Latgalei" vairākkārt nācās spēlēt mazākumā, bet komanda godam izturēja. Labu sniegumu vārtos nodemonstrēja Ruslans Kurelass, un beigās izdevās izcīnīt tik ļoti kāroto uzvaru - 4:1. Punktu spēlei pielika Aleksandrs Kerčs, kurš raidīja ripu jau tukšos vārtos.

Otrā sērijas spēle tiks aizvadīta piektdien Viļņā.