Šobrīd Daugavpilī

„Lokomotīve” paraksta līgumu ar dāni Klindtu Sporta ziņas

299

Daugavpils spīdveja klubs "Lokomotīve" noslēdzis sastāva komplektāciju gaidāmajai Polijas 1. spīdveja līgas sezonai. Par komandas pēdējo jaunpienācēju kļuvis 2007. gada Eiropas junioru čempions dānis Nikolajs Klindts.

Daugavpils "Lokomotīve" starpsezonā zaudēja par publikas mīluļiem kļuvušos brāļus Lagutas,  toties izdevās pagarināt līgumus ar vietējām zvaigznēm Maksimu Bogdanovu un Kjastu Puodžuku, kuri kopā ar jaunajiem Andžeju Ļebedevu, Vadimu Tarasenko un Vjačeslavu Girucki veidos komandas kodolu gaidāmajā sezonā.

Ar to nebūtu pietiekami, lai godam startētu Polijas 1. spīdveja līgā, tādēļ "Loko" pagarināja līgumu uz vienu sezonu ar krievu Romānu Považniju, kurš mūsu vienībā brauks jau trešo gadu. Uz vienu gadu ticis parakstīts līgums ar somu Jonasu Kilmekorpi, bet par pēdējo jaunpienācēju kļuvis dānis Nikolajs Klindts. Ar to sastāva komplektācija sezonai ir noslēgta. Tagad galvenais tikt skaidrībā ar budžetu gaidāmajam gadam.

22 gadus vecais Nikolajs Klindts savu lielāko panākumu sasniedza 2007. gadā, kad kļuva par Eiropas junioru čempionu. Pēc diviem gadiem viņam izdevās iegūt sesto vietu pasaules junioru čempionātā. Viņa rēķinā ir arī Polijas komandu čempiona tituls, Dānijas junioru zelts, kā arī starti Dānijas izlases sastāvā.

Klindts braucis spēcīgās Polijas, Anglijas, Zviedrijas un Dānijas komandās. No startiem Anglijā šogad viņš ir attiecies, koncentrējot spēkus Polijas līgai, Zviedrijas klubam "Vastervik" un dāņu "Holsted". Par vienu no galvenajiem sezonas mērķiem viņš ir nosaucis kvalificēšanos 2012. gada "Grand Prix" seriālam.

Iepriekšējā sezona Polijā viņam nebija veiksmīga. Ribņikas "RKM" rindās (tur pagājušo gadu pavadīja arī cits "Loko" jaunpienācējs Kilmekorpi) viņš vidēji vienā braucienā iekrāja 1,438 punktus, kas deva tikai 44. vietu visā līgā. Vērts piebilst, ka tikai par vienu vietu augstāk bija daudzu kritizētais Pāvels Mesjoncs, bet vēl augstāk bija mūsu bijušais juniors Vjačeslavs Giruckis.

 

Informāciju sagatavoja:

Nauris Mackevičs, Daugavpils Sporta pārvalde