Airēšana Sporta ziņas

649

15. janvārī Jaundubultu vidusskolā aizvadītas Latvijas Republikas ziemas čempionāta sacensības airēšanā uz trenažieriem, kurās labi nostartēja Daugavpils pārstāvji.

Latvijas ziemas čempionāts risinājās uz trenažieriem „Concept 2" un medaļas tika dalītas sešās vecuma grupās. Sportisti cīnījās 500 metru un 1000 metru distancēs, pie tam pirmo reizi medaļas tika dalītas junioru C grupā (1997. dz.g.) un adaptīvajā grupā. Sākumā airētāji veica priekšbraucienus, pēc kuriem noskaidrojās finālu dalībnieki.

Priekšbraucienu barjera izrādījās par augstu vairākiem daugavpiliešiem, bet citi to pārvarēja bez lielām problēmām. Piemēram, Vjačeslavs Gorins B grupas junioru cīņā priekšbraucienos ieņēma pirmo vietu, bet finālā atkrita par vienu vietu zemāk, paliekot otrais. Junioru C grupas finālā trešo vietu ieņēma Norberts Duļbinskis. Adaptīvajā grupā vīriešiem pirmās divas vietas tika Latgales airēšanas un tūrisma centra (LATC) pārstāvjiem Aleksejam Korsakam un Andrejam Kirinam.

Šajā pašā grupā sievietēm uzvara tika citai LATC pārstāvei Marijai Fiļipovai. Daugavpils veterāns Jurijs Kopasovs (1947. dz. g.) Masters grupā vīriešiem ieņēma ceturto vietu. Daugavpils apvienotā komanda komandu braucienā ieguva trešo vietu. Mūsu komandā brauca Vladimirs Pupels, Maksims Jepifanovs, Ludmila Ivanova un Viktorija Vedļa.

Sacensībām mūsu airētājus gatavoja treneris Aleksejs Lavrenovs.