Zināma Daugavpils pilsētas svētku programma Pilsētas ziņas

3458
Zināma Daugavpils pilsētas svētku programma

Jau pēc nepilna mēneša, no 31. maija  līdz 2. jūnijam, Daugavpils pilsēta svinēs savu 749. dzimšanas dienu, aicinot daugavpiliešus un viesus uz kopīgām svinībām – pilsētas svētkiem „Mana pils – Daugavpils!”.

Trīs dienu garumā  būs iespēja baudīt dažādas koncertprogrammas, uzzināt jaunumus tūrisma un izglītības piedāvājumos, izklaidēties piepūšamajās atrakcijās un izgaršot gardumus āra kafejnīcās, iegādāties amatnieku un mājražotāju darinājumus tradicionālajā tirdziņā, piedalīties krāšņajā svētku gājienā, vērot salūtu un just līdzi sportistu aktivitātēm.

Šogad svētkos darbosies 4 āra skatuves, uz kurām varēs izbaudīt dažādus žanrus un stilus vairāk nekā 200 muzikālo un vokālo ansambļu, deju kolektīvu un solistu izpildījumā. Tā kā A. Pumpura skvērā šoreiz būs izvietotas kafejnīcas un dažādi piedāvājumi garšu baudītājiem, tad uz šīs skatuves vairāk skanēs atpūtai un parkam piemērota mūzika. Dubrovina parkā un uz tās skatuves šoreiz valdīs bērni, kuriem ar īpašu programmu tiks piedāvāta iespēja sestdien svinēt arī Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu. Uz Mihoelsa un Rīgas ielas krustojumā esošās skatuves savus skatītājus gaidīs deju grupas un zumbas maratons, vokālās studijas, solisti un ansambļi. Savukārt galvenā svētku skatuve Vienības laukumā tiks uzticēta svētku īpašajiem viesiem: piektdien grupām „RAXTU RAXTI” un „DAGAMBA”, sestdien – grupai „A-EUROPA” un ukraiņu estrādes zvaigznei LOBODA.

Viens no krāšņākajiem pilsētas svētku notikumiem, protams, ir svētku gājiens un tā kulminācija – atklāšanas koncerts. Šī gada koncertā „Pilsētai Daugavas krastā” uzstāsies orķestri „Daugavpils Sinfonietta” un pūtēju orķestris „Daugava”, vokālā studija „Pērlītes”,  solisti Ilona BAGELE, Lidija BRESKA, Iveta USTINSKOVA, Maksis KRILOVS un Sandis ULPE.

Šoreiz svētku rīkotāji ir sagatavojuši arī kādu pārsteigumu gājiena dalībniekiem – lai gājienu padarītu vēl krāšņāku un īpašāku, tā rīkotāji aicina pieteikties konkursam 2 nominācijās: “Izdomas bagātākais kolektīvs” un “Vissaliedētākais kolektīvs”. Ar nolikumu  un pieteikšanās noteikumiem var iepazīties www.daugavpils.lv (pieteikšanās vēl ir iespējama līdz 15. maijam).

Daudzveidīgo pilsētas svētku programmu šogad papildinās arī vēl šajos svētkos nebijuši jaunumi. Ģimnāzijas ielas posmā pie Vienības nama būs atklāta Tūrisma iela, kurā divas dienas varēs iepazīties ar Latvijas un Lietuvas tūrisma informācijas centriem un uzņēmumu aktuālākajiem tūrisma sezonas piedāvājumiem. Pirmo reizi pilsētas svētkos būs iespēja aplūkot sporta mašīnu parādi, kā arī īpašus pārsteigumus savā 20 gadu jubilejā ir sagatavojis tirdzniecības centrs „SOLO”.

Kā jau ierasts – trešajā svētku dienā muzikālajām un izklaides aktivitātēm Dubrovina parkā, A. Pumpuras skvērā un Rīgas ielā pievienojas arī sportiskās aktivitātes: Vienības laukumā notiks atklātais čempionāts spēkavīriem, bet blakus Olimpiskajam centram norisināsies Sporta un jaunatnes festivāls. Savukārt Daugavpils cietoksnī savu īpašo programmu piedāvā Inženieru arsenāla darbinieku komanda, Krāmu tirgus rīkotāji un Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs.

Kā norāda svētku rīkotāji: „Neskatoties un saspringto un darba piepildīto svētku rīkošanas laiku, mēs vienmēr ar nepacietību gaidām tikšanos ar svētku dalībniekiem, apmeklētajiem un viesiem un aicinām ikvienu būt klāt svētku svinībās!”

Daugavpils pilsētas svētkus „Mana pils – Daugavpils” rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes.

 

Izvērsta Pilsētas svētku programma PIEEJAMA TE.


Informējam, ka festivāla pasākumi tiek fotografēti un filmēti Daugavpils valstspilsētas pašvaldības  publicitātes un vēsturiskām vajadzībām

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!