Šobrīd Daugavpilī

ZEĻINSKA IELAS RAJONĀ TAPS JAUNS SKVĒRS Pilsētas ziņas

297

Daugavpilī turpinās darbs pie pagalmu teritoriju labiekārtošanas. Aizvadītajā nedēļā Domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumu piešķirt Komunālās saimniecības pārvaldei 159 909 eiro Zeļinska skvēra ierīkošanai Ķīmiķu mikrorajonā, iekšpagalmu teritorijā starp dzīvojamām mājām Zeļinska ielā 13 un 15, Arhitektu ielā 6 un Inženieru ielā 12.

Par bērnu rotaļu laukumu, ietvju un labiekārtojuma trūkumu šeit bija zināms jau sen. Komunālās saimniecības pārvaldes budžetā bija ieplānoti līdzekļi, bet to nebija pietiekami projekta realizācijai. Šogad tāda iespēja radās, daļēji novirzot Pilsētas svētku rīkošanai  neizmantotos līdzekļus un pievienojot tos KSP budžetā paredzējatam finansējumam. Darbu kopējās izmaksas ir 333 740 eiro.

Zeļinska skvērā paredzēts izbūvēt gājēju celiņus, ierīkot stāvvietu 33 automašīnām, uzstādīt jaunus gaismekļus un izbūvēt bērnu rotaļu laukuma kompleksu, kas iekļaus vairākas smilšu kastes, karuseļus, šūpoles, slīdkalniņu, rotaļu kompleksu ar trošu ceļu un virvju piramīdu. 741m2 platībā tiks ieklāts gumijotais segums. Aktīvās atpūtas zonā uzstādīs āra tenisa galdu un iekārtos strītbola laukumu. Atsevišķa labiekārtota un apzaļumota zona ar soliņiem būs paredzēta pasīvai atpūtai.

Darbus paredzēts uzsākt, tiklīdz būs noslēgts līgums ar iepirkuma uzvarētāju SIA“Jūrmalas mežaparki”. Izpildes termiņi būs atkarīgi no laika apstākļiem. Ja ziema būs silta un nebūs vajadzības pēc tehnoloģiskā pārtraukuma, tos plāno paveikt dažu mēnešu laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.