Vides pieejamība un atpūtas iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem mūsu pilsētā Pilsētas ziņas

202
Vides pieejamība un atpūtas iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem mūsu pilsētā

Daugavpils Tūrisma nodaļa ir apkopojusi objektu piedāvājumu, kas ir piemēroti cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām un kuros ir vides pieejamība. Aicinām apmeklēt un izmantot iespējas, kuras ir pieejamas lai baudītu tūrisma sezonu Daugavpilī. 

Kultūra un vēsture, muzeji un ekspozīcijas

Ja vēlies pavadīt laiku svaigā gaisā, Daugavpils cietoksnis noteikti būs īstā izvēle. Pastaigājoties Daugavpils cietoksnī, kas ir valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kā arī viens no populārākajiem apskates objektiem pilsētā, ir iespēja apskatīt vēsturiskos lielgabalus, vides objektus un vēsturiskus vārtus, cietokšņa nocietinājumus, kā arī vietu, kur savulaik atradās jezuītu baznīca un jezuītu kolēģijas ēka. Daugavpils cietoksnī norisinās arī festivāls “Dinaburg 1812”, krāmu tirgus un dažādas ekskursijas.  Daugavpils cietoksnī apmeklē Rotko muzeju un iepazīsties ar pasaules slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko darbu oriģināliem. 1. un 2. stāvā izstāžu zāles savienotas ar liftu. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem pieejama īpaši aprīkotas labierīcības.

Martinsona mājā un laikmetīgās keramikas krātuvē var apskatīt Pētera Martinsona keramikas darbu kolekciju. Savukārt atvērtā tipa krātuvē ir izvietoti vairāk nekā 100 mākslinieku darbi, kuri pārstāv 40 pasaules valstis. Objekta ieeja ir aprīkots ar ērtu uzbrauktuvi.

Tāpat paviesojies Tehnikas un dizaina industriālajā centrā “Inženieru arsenāls”, kas ir unikāla tehnikas, dizaina un kultūras platforma, kur iekārtota Latgalē plašākā retro tehnikas un industriālā dizaina ekspozīcija. Inženieru arsenāls piedāvā ekskursijas, pasākumus, auto izstādes centra pagalmā. Savukārt Ekspozīcija “RetroGaraž-D” piedāvā bagātināt redzesloku ar privātu retro automašīnu kolekciju un padomju laika lietu kolekciju. Objekts ir aprīkots ar ērtu piebraucamo ceļu un stāvvietu.

Lai iepazītos ar interesantākajiem un nozīmīgākajiem Daugavpils cietokšņa objektiem un to vēsturi, pilsētas viesi un iedzīvotāji var doties ekskursijā pa Daugavpils cietoksni ar elektrobusu.

Latgales zoodārza ekspozīcijā dzīvo dažādi eksotiskie dzīvnieki, pērtiķi, žņaudzējčūskas, krokodili, bruņurupuči, iguānas, skorpioni u.c. tropu mežu un Latvijas ainavu iemītnieki. Tiek piedāvātas ekskursijas. Ieejas aprīkotas ar rampām.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs ir lieliska vieta atpūtai, mācībām, un izklaidei gan ģimenes, gan draugu lokā. Piedāvājumā kinētisko viktorīnu kolekcija, radošās nodarbības, virtuālās realitātes brilles, Xbox konsoles un daudz kas cits.

Daugavpils Inovāciju centrs kas atrodas netālu no zoodārza, var iepazīt ekspozīcijas, norisinās nodarbības un pasākumi, kas ļauj ieraudzīt un izprast fiziku, ķīmiju, bioloģiju un citas zinātnes tā, lai apmeklētājiem dotu iespēju izprast pasaules procesus vienkāršā veidā. Objekts ir aprīkots ar ērtu piebraucamo celiņu.

 

Bērnu rotaļu laukumi

Aizraujoša vieta bērniem Stropu centrālās pludmales bērnu rotaļu laukumsSlavas skvērs un Aizpilsētas skvērs, kur uzstādītas iekārtas, ko var izmantot bērni ar kustību traucējumiem.

 

Koncerti, pasākumi, izstādes un teātris

Pavadi vakaru Daugavpils teātrī, skatoties interesantus un aizraujošus iestudējumus.

Ķīmiķu apkaimē iespējams apmeklēt Daugavpils Kultūras pili, kur notiek dažādu žanru pasākumi – teātra un baleta izrādes, simfoniskās mūzikas koncerti, pop un rok koncerti, pasākumi jauniešiem, deju un cirka izrādes. Kultūras pilij ieeja aprīkota ar rampām, uzstādīts panorāmas lifts, kas ved uz 2. un 3. stāvu, centrālajai ieejai ir automātiskas durvis.


Aktīvā atpūta

Lielajā Stropu ezera peldvietā ir uzstādīta ģērbtuve, kas ir speciāli aprīkota cilvēkiem ar kustību traucējumiem, automatizēta iekārta, kas ļauj patstāvīgi iekāpt ūdenī un pēc peldes tikt atpakaļ krastā, kā arī laipa ar margām, ko var izmantot neredzīgie un vājredzīgie.

Pilsētā ir 33 parki un skvēri, kuros var pavadīt laiku un baudīt dabas tuvumu. Nesteidzīgām pastaigām pieejamas trīs promenādes – Stropu ezera, Bruģu ielas un Cietokšņa promenāde. Kā arī vieta, kur var aplūkot četru konfesiju dievnamus – Baznīcu kalns.

 

Naktsmītnes un ēdinātāji

Daugavpilī pieejamas dažādas naktsmājas, kas speciāli aprīkotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem - Viesnīca “Homelike Hotel”, viesnīca “Park Hotel Latgola”, viesnīca “Dinaburg SPA Hotel”, viesu māja “Lorem”, Daugavpils medicīnas koledžas dienesta viesnīca

Ēdinātāji

Kamēr vieni skaisto dabas skatu vērošanu, iespējams, apvienos ar aktīvo atpūtu, tikmēr citi laiskās atpūtas laikā vēlēsies nobaudīt siltu tējas vai kafijas malku, tāpēc tas ir īstais brīdis iepazīt garšu dažādību Daugavpils restorānos un kafejnīcās – restorāns “Art Hub”, restorāns “Plaza”, restorāns un bērnu kafejnīca “Sanmari”, gastrobārs “Vēsma”, ķīniešu restorāns “Happy Panda”, kafejnīca “Pieci”, bārs “La Terrasse”, picērija “Čilli Pizza”

Individuālo ekskursiju un pārvadājumu piedāvājums

“ATRAMED” ir speciāli aprīkots transports guļošu un sēdošu cilvēku pārvadāšanai. Iespējams pieteikties arī ekskursijas braucienam uz Daugavpili, lai apmeklētu tūrisma un atpūtas objektus.

 

Sabiedriskais transports

Pasažieru vilcienu kustības saraksti – www.vivi.lv, www.1188.lv

Autobusu kustības saraksti – www.autoosta.lv, www.1188.lv

Lielākā Daugavpils sabiedriskā transporta daļa ir aprīkota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tomēr lai cilvēks ar kustības traucējumiem varētu būt pārliecināts, ka konkrēts transports ir pielāgots viņam, AS “Daugavpils Satiksme” aicina iepriekš piezvanīt un pasūtīt to:

  • Lai pasūtītu pielāgotu autobusu (72 h pirms piezvanīt uz numuru 29712212 un informēt par paredzamo maršrutu un laiku)
  • Lai pasūtītu pielāgotu tramvaju (2 h pirms piezvanīt uz numuru 29712212 un informēt par paredzamo maršrutu un laiku)

 

Autostāvvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Daugavpilī ir vairākas autostāvvietas, kas iekārtotas cilvēka ar kustību traucējumiem transporta līdzekļa novietošanai. Šādas stāvvietas atrodas maksimāli tuvu ieejai ēkās. Speciālās autostāvvieta ir iezīmēta ar marķējumu uz stāvvietas seguma.

Daugavpils Tūristu apkalpošanas centrs (TAC)

Tūristu apkalpošanas centrs sniedz visaptverošu informāciju par tūrisma pakalpojumiem Daugavpils pilsētā un Augšdaugavas novadā.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamenta
Tūrisma nodaļa

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!