Šobrīd Daugavpilī

Veiksmīgi aizvadītas peldētapmācības nodarbības Pilsētas ziņas

477
Veiksmīgi aizvadītas peldētapmācības nodarbības

            Periodā no 2018.gada jūlija līdz 2019.gada maijam Daugavpils pilsētā tika novadītas 2680 peldēt mācīšanas bezmaksas nodarbības projekta ietvaros, kas bija paredzētas bērniem (1.-4. klase),  pieaugušajiem (54+) un personām ar invaliditāti.

            Bērnu grupām 8 nedēļu garumā bija 3 nodarbības nedēļā. Ar tādu intensīvu programmu bija iespēja efektīvi iemācīt bērnu peldēt un sasniegt vēlamo rezultātu. Ap 230 bērnu ieguva labas peldēšanas pamatiemaņas, kas būtiski palīdzēs viņiem nākotnē turpināt peldētapmācību. Iemācījās pareizi gulēt uz ūdens, slīdēt ūdenī, apgūt ūdens fizikālās īpašības, elpot peldēšanas laikā, tāpat arī apguva niršanu ūdenī. Un protams bērni tika iemācīti pareizi lekt ūdenī, kas novērsīs neapdomātas rīcības ūdens tilpnēs, ņemot vērā, ka priekšā ir vasara. Bērniem šajā laika periodā izdevās iemācīties peldēt gan kraulā uz vēdera, gan uz muguras.

            Īpaši priecē tas fakts, ka peldēt mācīšanas programmas ietvaros bērniem bija ļoti labs apmeklējums, kas norāda uz to, ka bērniem tiešām patīk peldētapmācības nodarbības.

            Pieaugušo grupā lielākā daļa dalībnieku nāca uz peldētmācīšanas nodarbībās jau ar pamatiemaņām. Neskatoties uz to, 8 nodarbību laikā, tika veikta peldēšanas efektīvās tehnikas korekcija, kas palīdzēja dalībniekiem ne tikai iemācīties ātrāk pārvietoties ūdenī, bet arī pareizāk gulēt ūdenī. Tā arī atvieglot mugurkaula kakla daļas muskuļus, kas pie nepareizas tehnikas pārslogojas vēl vairāk. Pārvietojoties ar to pašu ātrumu iemācījās tērēt mazāk enerģijas, kas būtiski palielināja nopeldēto attālumu vienas nodarbības laikā. Paralēli bija iedotas arī teorētiskās zināšanas, kā ar ūdens palīdzību uzlabot savu veselību.

            Kopumā projekta ietvaros tika apmācīti aptuveni 370 pieaugušo, no viņiem 100 dalībnieki, kas vispār neprata peldēt un baidījās atrasties ūdenī. Šādiem dalībniekiem peldēt mācīšanas nodarbības tika novadītas Daugavpils Olimpiskā centra mazajā peldbaseinā. Nodarbību laikā, viņi tika iemācīti ne tikai peldēt mazajā peldbaseinā, bet arī peldēt lielajā peldbaseinā.

            Tāpat, tika iesaistīti arī personas ar invaliditāti, aptuveni 80 dalībnieki. Viņu peldētapmācības programma bija ļoti individuāla. Bija dalībnieki ar dažādiem veselības traucējumiem. Viņu peldēšanas iemaņas tika koriģētas balstoties uz kustību amplitūdu dažādās locītavās. Priecēja tas, ka projekta ietvaros varēja realizēt peldēt mācīšanu bērniem ar autismu. Ūdens ļoti palīdz tādiem dalībniekiem. Īpašs paldies viņu vecākiem par uzticēšanos un līdzdarbību bērnu peldētapmācībā.

Aktivitāte notiek projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.