Šobrīd Daugavpilī

Uzstādītas ceļa norādījuma zīmes, kuras ved uz Daugavpils cietoksni Pilsētas ziņas

1018
Uzstādītas ceļa norādījuma zīmes, kuras ved uz Daugavpils cietoksni

Izmantojot Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta finansējumu, šī gada sākumā Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā tika uzstādītas “brūnas” ceļa zīmes ar virziena un attāluma norādījumu līdz Daugavpils cietoksnim un Marka Rotko mākslas centram.

Ceļa zīmes Nr. 706 “Virziena rādītājs” ar virziena un attāluma norādījumu tika uzstādītas 18. novembra ielas un A. Pumpura ielas krustojumā, Daugavas ielā pie Vienības tilta, Daugavas ielas un Cietokšņa ielas krustojumā, kā arī Vizbuļu ielas un Parka ielas krustojumā. Savukārt, ceļa zīmes Nr. 751 “Tūrisma objektu teritorija”, kuras apzīmē Daugavpils cietokšņa ansambļa teritorijas sākumu, tika uzstādītas Daugavas ielā pretī bijušajam stadionam, Odu ielā (attēlā) un Daugavas ielas un Cietokšņa ielas krustojumā. Kopā tika uzstādītas 10 ceļa zīmes sešās dažādās vietās. 

Ceļa zīmju uzstādīšana tika saskaņota Daugavpils pilsētas domes Transporta komisijā un Komunālās saimniecības pārvaldē. Ceļu aprīkojuma uzstādīšanu veica SIA “Makfors”.

Zīmes uzstādīja, lai uzlabotu Daugavpils cietokšņa un tā teritorijā esošo tūrisma un kultūrvēsturisko objektu sasniedzamību un informētu pilsētā iebraukušos par Daugavpils ievērojamākajām apskates, tūrisma un kultūras vietām.

Projektu Nr. LLI-326 “Pārrobežu reģionālā kultūras mantojuma tūrisma paplašināšana” (CIRCUIT) īsteno Daugavpils pilsētas dome un Kauņas pilsētas pašvaldības administrācija.

Projekta mērķis ir palielināt apmeklētāju un pavadīto nakšu skaitu programmas reģionā, uzlabojot un popularizējot kultūras mantojuma objektus.

Projekta īstenošanas ilgums: 34 mēneši, no 2018. gada aprīļa līdz 2021. gada janvārim.

Projekta kopējie izdevumi ir 705 856 eiro, no tiem Daugavpils daļas budžets sastāda 367 716 eiro, kur Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums ir 312 558 eiro (85%), Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējums ir 36 772 eiro (10%), kā arī valsts budžeta finansējums ir 18 386 eiro (5%).

 

Informāciju sagatavoja:

Artjoms Mahļins

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projektu nodaļas vecākais eksperts projektu jautājumos

Tālr.: 654 76067, e-pasts: artjoms.mahlins@daugavpils.lv