Šobrīd Daugavpilī

Uzsākta ūdensvada un kanalizācijas sistēmas izveide Judovkas mikrorajonā Pilsētas ziņas

136

Daudzi pilsētas iedzīvotāji jau varēja ievērot celtniecības tehnikas rosību abos Daugavas krastos – Gajoka un Judovkas mikrorajonos. Šeit sākās kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūve, kuras rezultātā Judovkā izveidos pilnvērtīgu ūdensapgādes sistēmu. Šo projektu īsteno SIA “Daugavpils ūdens” ar ES Kohēzijas fonda finansiālu atbalstu.

Darbus veic SIA “LAGRON” un SIA “Geo Consultants”, kuriem jāizpilda  ļoti apjomīgs darbs – jāizveido garš savienojums zem Daugavas, jāieklāj vairāk nekā 9 km garš kanalizācijas un vairāk nekā 10 km garš ūdens piegādes tīkls Judovkas mikrorajonā, kā arī jāizbūvē trīs kanalizācijas sūkņu stacijas. Rezultātā vairāk nekā 1 000 mikrorajona iedzīvotāju varēs pieslēgties jaunai ūdensapgādes sistēmai.

Būvniecības darbi jāpabeidz līdz 2021. gada martam. Savukārt projekta pilnīgai pabeigšanai, kuras laikā ir jāorganizē māju maksimālais pieslēgums sistēmai, jānotiek līdz 2023. gada septembrim.

Pašlaik Judovkas iedzīvotāji neizrāda lielu aktivitāti, iesniedzot pieslēgšanas pieteikumus. Tāpēc jāatgādina, ka iedzīvotāji var pretendēt uz pilsētas domes līdzfinansējumu. Īpaši tas attiecas uz tiem, kuriem ir piešķirts maznodrošinātās vai trūcīgās personas, daudzbērnu ģimenes statuss, kā arī 1.grupas invalīdiem: šīs iedzīvotāju kategorijas var rēķināties ar izmaksu segšanu 100% apmērā, bet ne vairāk kā 3000 EUR viena nekustamā īpašuma pieslēgumam. Fiziskās personas var saņemt atbalstu 55% apmērā no izmaksām, bet ne vairāk kā 1 500 EUR viena nekustamā īpašuma pieslēgumam.

Precīzāku informāciju var saņemt, zvanot uz  «Daugavpils ūdens» informatīvajiem tālruņiem 654-22552 vai 654-47818. No 18. maija «Daugavpils ūdens» ofisā Ūdensvada ielā 3 tiks atsākta klientu apkalpošana klātienē, bet ir jāņem vērā, ka šis pakalpojums būs pieejams tikai pēc iepriekšējās pieteikšanās.

Speciālisti lūdz daugavpiliešus ar sapratni izturēties pret projekta izraisītajiem transporta kustības ierobežojumiem abos Daugavas krastos un ievērot pagaidu satiksmes kārtību.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: