Šobrīd Daugavpilī

Uzņēmējiem Daugavpilī ir komfortabla darba vide Pilsētas ziņas

189

Daugavpils pilsētas domes vadība regulāri rīko iedzīvotāju pieņemšanas. Cilvēki nāk ar dažādiem jautājumiem un problēmām: kādam nepieciešama palīdzība dzīvokļa jautājuma risināšanā, kādam – materiāls atbalsts, citi sūdzas par ceļu stāvokli un trokšņainiem kaimiņiem. Iespēju robežās katram cenšas palīdzēt vai nodod jautājumu izskatīšanai atbildīgajām iestādēm. Bet ir arī tādi, kas atnāk, lai vienkārši pastāstītu, ka mūsu pilsētā notiek kaut kas interesants un iedvesmojošs.

Tā, piemēram, vienā no pieņemšanas reizēm noskaidrojās, ka Daugavpilī jau piecus gadus veiksmīgi darbojas Baltijā vienīgā ražotne, kas izgatavo visai neparastu produktu – „lokanu akmeni”.

Unikālo ražotni pirms pieciem gadiem dibinājuši trīs daugavpilieši. Viņi aizguva ideju no ārzemēm, ievērojami modernizēja tehnoloģiju un veiksmīgi darbojas Gajoka rūpnieciskās zonas tuvumā. 

Daugavpilī ražotais apdares materiāls ir pieprasīts ne tikai vietējā tirgū, bet arī ārzemēs: tas rotā mājas gan Lietuvā un Igaunijā, gan attālajā Lielbritānijā un Skandināvijā. Par daugavpiliešu veikumu izrādījuši interesi vairāki ārzemju uzņēmēji: viņi vēlas pārņemt tehnoloģijas, kas kvalitātes ziņā pārsniedz citās valstīs esošos analogus.

„Lokana akmens” ražotāji uzsver, ka mūsu pilsētā ir radīti visi nosacījumi biznesa veiksmīgai attīstībai, un nav obligāti jāatrodas kaut kur galvaspilsētas tuvumā, lai produktīvi strādātu un īstenotu savas ieceres. Par labu nāk gan ģeogrāfiskais stāvoklis, gan transportēšanas iespējas un daudzi citi faktori. Pārcelt ražotni uz citu vietu viņi neplāno.

Uzņēmēji vēlas iedrošināt visus, kas apsver iespēju īstenot savu sapni dzimtajā pilsētā:  ar neatlaidīgu un pārdomātu darbu viss ir iespējams, turklāt, mājās pat sienas palīdz.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa