Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas Pilsētas ziņas

2066
Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Ar izziņu atbalsta pakas varēs saņemt kādā no vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām zupas virtuvēs gatavās maltītes personas var saņemt bez izziņas vai citu dokumentu uzrādīšanas.

SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Daugavpils Sociālais dienests informē, ka bezmaksas karsto ēdināšanu Ukrainas kara bēgļi var saņemt Sociālā dienesta zupas virtuvē Šaurajā ielā 23 no pirmdienas līdz piektdienai plkst.13.00 – 16.00, kā arī Pestīšanas armijas ēdnīcā Ventspils ielā 70 darba dienās no plkst.11.30 līdz 13.00.

Uzrādot Sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu (tās saņemšanai jāuzraksta iesniegums Lāčplēša ielā 39), Latvijas Sarkanajā krustā var saņemt ES atbalsta pakas: pārtikas produktus, higiēnas preces, kancelejas preces u.c.

SIF paku izsniegšanas vietas un laiki Daugavpils Sarkanā krusta nodaļās:

Visus paku veidus un humāno palīdzību var saņemt Ventspils ielā 22 (ieeja no pagalma). Te ir pieejama arī medicīnas darbinieka bezmaksas konsultācija:

  • Otrdien plkst.15.00 – 18.00;
  • Trešdiena plkst.12.00 – 18.00;
  • Ceturtdien plkst.15.00 – 18.00.

Pārtikas produktus, higiēnas preces un sadzīves ķīmiju var saņemt 18.Novembra ielā 197V:

  • Pirmdien plkst.14.00 – 18.00;
  • Otrdien plkst.10.00 – 15.00;
  • Ceturtdien plkst.10.00 – 15.00.

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.

 

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa

 

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!