Šobrīd Daugavpilī

Ceļu asfaltēšanas sezona tuvojas noslēgumam Pilsētas ziņas

557

Ceļu remonta un grants ceļu asfaltēšanas sezona pamazām tuvojas noslēgumam. Atsevišķas ielas ir gandrīz gatavas nodošanai ekspluatācijā, bet citas tiks pabeigtas tuvāko mēnešu laikā. Šiem nolūkiem tiek izmantoti arī valsts piešķirtie līdzekļi Covid-19 seku pārvarēšanai.

Šobrīd pabeigti gandrīz visi darbi visā Līksnas ielas garumā Vecajā Forštatē. Šeit ir noasfaltēts grants ceļš, ierīkota lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums, piebrauktuves pie privātmājām. Tādējādi ir atrisināta lietus ūdens noteces problēma: daudzus gadus tas izskaloja ceļu un traucēja gājējiem. Tas viss atvieglos dzīvi ne tikai vietējo māju iedzīvotājiem, bet arī tepat esošā vecticībnieku lūgšanu nama apmeklētājiem. Šī vienu kilometru garā posma nodošana ekspluatācijā pagaidām kavējas, jo AS "Sadales tīkls" ir nepieciešams veikt kabeļa pazemināšanas darbus ceļa tuvumā.

Darbi Sloku un Liepu ielā Jaunbūvē (Siguldas-Silikātu ielu posms) arī ir izgājuši finiša taisnē: ir ieklātas visas komunikācijas un šķembu slānis. Asfaltēšanu, ieskaitot topošo mazo autostāvvietu, jāsāk šonedēļ, bet visus darbus plāno pabeigt līdz oktobra beigām.

Tuvumā esošās Bauskas un Grodņas grunts ielas, no kurām vasaras laikā ceļas daudz putekļu, arī tiks noasfaltētas: nesen tika noslēgts līgums ar izpildītāju SIA "Binders". Darbiem jāsākas tuvāko nedēļu laikā.

Citā pilsētas daļā, Gajokā, notiek Fabrikas ielas atjaunošana. Šeit, pilsētvides revitalizācijas projekta ietvaros, kura mērķis ir uzlabot ekonomisko aktivitāti, sakārto posmu no Dzelzceļa ielas līdz Centrālai ielai: jau ir ieklātas visas nepieciešamās komunikācijas, izbūvēti gaismas stabi, lietus kanalizācijas kanāli, sagatavotas ietves. Turpmākajai asfalta ieklāšanai tiek uzbērta šķembu pamatne. Projekts tiks pabeigts līdz šā gada oktobra beigām/novembrim.

Visi šie darbi ir tikai daļa no ceļu projektiem, kurus pašvaldība īsteno dažādos pilsētas mikrorajonos. Aktuālajai informācijai par ielu remontiem un ar tiem saistītām izmaiņām ceļu satiksmes organizēšanā sekojiet līdzi pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.