Šobrīd Daugavpilī

Tramvajs Nr. 3 atsācis kursēt ierastajā maršrutā Pilsētas ziņas

1306

Darbi tramvaju infrastruktūras uzlabošanas projekta ietvaros veiksmīgi noslēgušies, un tramvajs Nr. 3 no 14. oktobra atsācis kursēt savā ierastajā maršrutā. Līdz šim transports kursēja maršrutā Stropi – Stacijas iela, taču tagad tā kustība atkal tiek nodrošināta līdz pieturai “Cietoksnis”.

Tramvaja sliežu ceļa nomaiņas darbi posmā no Cietokšņa un Parādes ielas krustojuma līdz gala pieturas aplim ilga mazāk nekā gadu, bet projekta īstenošanas gaitā nācās saskarties ar dažādām grūtībām, ko radīja Covid-19 pandēmija (piegādes, saslimuši strādnieki). Neskatoties uz to, būvnieki paveica savu uzdevumu laikā, un tagad tramvaji ne tikai pārvietojas no pieturas līdz pieturai laidenā gaitā, bet ir uzlabojies arī tramvaja sliežu ceļa vizuālais izskats. Pa atjaunoto sliežu ceļu bez problēmām var pārvietoties arī tramvaji, kas darbojas ar pantogrāfa sistēmas palīdzību.

Kohēzijas fonda finansējuma ietvaros pilsētā ir uzbūvēti un renovēti vairāki tramvaja sliežu ceļa posmi: gan Vasarnīcu ielā pie Daugavpils Reģionālās slimnīcas, gan 18. novembra ielā, gan Vienības ielā. Nākamais pašvaldības solis tramvaju infrastruktūras uzlabošanai būs Vaiņodes ielas projekts, kura mērķis ir savienot Ķīmiķu ciematu un Vecstropu mikrorajonu (līnija no tramvaju depo līdz tramvaja Nr. 3 gala aplim Stropos).

Līdz ar tramvaja sliežu ceļa nomaiņu turpinās arī autoceļa rekonstrukcija Cietokšņa ielā, izveidojot apļveida krustojumu un labiekārtojot gājēju zonu. Tas tiks paveikts aptuveni  mēneša laikā.  Kad darbi tiks pabeigti, šeit darbosies arī luksofors, kas brīdinās autovadītājus par tramvaja kustību.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa