Šobrīd Daugavpilī

Stropu trase gaida slēpotājus Pilsētas ziņas

317

Sinoptiķu prognozes nedēļas nogalei ir optimistiskas: daugavpiliešus sagaida neliels sals, sniegs un saule. Šādi laikapstākļi ir ideāli piemēroti aktīvai atpūtai pie dabas. It īpaši, jo ziemas atpūtas iespējas šogad patiesi priecē pilsētniekus ar daudzveidību un kvalitāti.

Centrālajā laukumā jau mēnesi darbojas slidotava ar 120 metru garo  ledus celiņu. Līdzīgas slidotavas nav nevienā Baltijas valstī. Ik dienu šurp nāk simtiem slidotāju. Var nākt gan ar savām slidām, gan pilnīgi bez maksas iznomāt tās tepat uz vietas. Šādu iespēju izmantojuši jau gandrīz 9 000 cilvēku.

Esplanādes parkā var pavizināties no kalniņa. Sākumā no nopūta ar mākslīgo sniegu, taču, līdz ar ziemīga laika iestāšanos, to nomainīja īsts sniedziņš.

Par īstu dāvanu sniegotais laiks kļuva arī slēpošanas piekritējiem. Viņi labprāt pavada brīvo laiku Stropu trasē.

 

Trīs kilometrus garās trases tehniskā uzkopšana ir darbietilpīgs process.  Lai komunālās saimniecības pārvaldes darbinieku pūles nebūtu veltīgas un slēpotāji varētu izbraukt līkumus pa kvalitatīvu virsmu, atpūtniekus aicina ievērot dažus nosacījumus.

 

Aizvadītā gada nogalē domē tika skatīts jautājums par trases paplašināšanu un pilnveidošanu. Tas ļautu ne vien dažādot daugavpiliešu brīvā laika pavadīšanas iespējas, bet arī piesaistīt pilsētā atpūtniekus un sportistus no citām Latvijas malām un tuvējām ārzemēm.

 

Pilsētbūvniecības komisijas locekļi atbalstīja ideju. Jau šogad pašvaldība plāno iegādāties jaunu aprīkojumu, kas nepieciešams trases uzturēšanai.

 

Iespējams, jau tuvākajā nākotnē Stropu trasē ierīkos ūdensvadu mākslīga sniega ražošanai un izbūvēs stadionu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: