Starptautiskā projektā Daugavpils izglītības iestādēs attīstīs atkritumu šķirošanas prasmes Pilsētas ziņas

243
Starptautiskā projektā Daugavpils izglītības iestādēs attīstīs atkritumu šķirošanas prasmes

Jaunajā mācību gadā Daugavpils izglītības iestādēs norisināsies starptautiskā projekta “Baltijas pieeja rīcībai ar plastmasas piesārņojumu aprites ekonomikas kontekstā” (BALTIPLAST) aktivitātes, kas vērstas uz to, lai iemācītu audzēkņus un pedagogus pareizi šķirot atkritumus.
Skolās un bērnudārzos tiks uzstādīti speciāli konteineri plastmasas atkritumu šķirošanai. Papildus tam tiks sagatavoti informatīvi materiāli, lai veicinātu sabiedrības iesaisti plastmasas atkritumu samazināšanā.

Šis pārrobežu sadarbības projekts apvieno Daugavpils pašvaldību ar partneriem no sešām Eiropas valstīm, lai kopīgi risinātu plastmasas atkritumu problēmu Baltijas jūras reģionā. Projekta galvenais mērķis ir informēt un izglītot sabiedrību par iespējām samazināt plastmasas atkritumu daudzumu mājsaimniecībās. Plastmasas sadzīves atkritumi ir labi zināms drauds ekoloģijai, tāpēc šādi projekti ir īpaši svarīgi.

Projekts paredz arī seminārus pašvaldības uzņēmumu darbiniekiem, kuros tiks sniegta vērtīga informācija par to, kā samazināt vienreizējo plastmasas un plastmasas iepakojumu izmantošanu ikdienā, kā arī informāciju par pareizu šķirošanu un utilizāciju. 10. jūlijā semināri notika uzņēmumos “Daugavpils Siltumtīkli” un “Daugavpils Ūdens”, 14. augustā apmācībās piedalīsies DZKSU personāls.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs: “Rūpes par apkārtējo vidi sākas no ikdienas ieradumiem. Šis projekts veicina to maiņu, jo dati, ko stāsta un rāda pieaicinātie speciālisti, tiešām mudina aizdomāties, ko pirkt, kā to izmantot un ko likt kurā atkritumu konteinerā. Es apzinos, ka šādas izmaiņas nenotiek pēkšņi – dienas vai mēneša laikā. Bet ar kaut ko jāsāk. Un visefektīvākā pieeja ir sākt ar sevi. Esmu pārliecināts, ka arī mūsu skolās un bērnudārzos šis projekts būs noderīgs un veiktie pasākumi ieinteresēs bērnus, kuri par jaunām zināšanām stāstīs arī mājās – saviem vecākiem.”  

Informatīvais materiāls

Informāciju sagatavoja
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!