Šobrīd Daugavpilī

„Saules skola” gadu iesāk jaunā statusā un jaunās telpās Pilsētas ziņas

511

 

Šī gada sākumā ekspluatācijā nodots Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” jaunais korpuss. Tajā atradīsies darbnīcas, kas pavērs mācību iestādes studentiem arvien jaunas iespējas radoši izpausties un izkopt savus talantus.
Pašlaik „Saules skolā” iespējams apgūt trīs galvenos dizaina veidus: komunikāciju dizainu, kas cieši saistīts ar grafiskā dizaina virzienu un multimediju programmām, vides dizainu, kas vērsts uz telpu plānošanu un iekārtošanu, kā arī produktu dizainu, un tieši šī virziena pārstāvji varēs visplašāk izmantot jaunās telpas.

Saules skolas infrastruktūrā kopš 2015. gada ieguldīti 7,5 miljoni EUR, no tiem 2,5 miljoni ir Eiropas savienības struktūrfondu līdzekļi, 5 miljoni eiro – pašvaldības līdzfinansējums.

Jau sākotnēji, izstrādājot mācību iestādes atjaunošanas projektu, tai piegulošo teritoriju bija iecerēts attīstīt kā „Saules kvartālu”, skolu veidojot arī kā radošo industriju centru, kur varēs rīkot plenērus, radošas nometnes, piesaistīt studentu apmācībai viesmāksliniekus un pedagogus, kas dzīvo ārpus Daugavpils. Tāpēc kā nākamo soli „Saules skolas” vadība redz bērnu mākslas skolas ēkas Muzeja ielā 3 pārveidošanu par dienesta viesnīcu un metodisko centru: projekts jau ir izstrādāts un tagad tiek meklēti finansējuma avoti.

Tikmēr turpinās darbs ne vien pie infrastruktūras uzlabošanas, bet arī pie funkcionālās kapacitātes celšanas: ar 2023. gada 1. janvāri mācību iestāde darbojas  mākslu izglītības kompetences centra statusā. Tas nozīmē, ka skola, tāpat kā iepriekš, piedāvā plašu izglītības programmu klāstu gan vidusskolā, gan bērnu mākslas skolā, bet papildus veic arī dizaina un mākslas metodiskā centra funkcijas. Jaunajā statusā „Saules skolas” izglītojamiem pavērsies vēl lielākas iespējas piedalīties starptautiskos projektos, iziet praksi nozares uzņēmumos gan Latvijā, gan ārvalstīs. Paredzēti arī citi jauninājumi.

Paredzēts, ka daugavpilieši jaunās telpas varēs iepazīt pavasarī, kad norisināsies Mākslas dienas un Muzeju nakts. Skolas kolektīvam padomā ir vairākas radošas idejas, kas šo iepazīšanos padarīs tiešām neaizmirstamu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!