Šobrīd Daugavpilī

Sabiedrisko pakalpojumu tarifi Daugavpilī ir zemāki nekā citās Latvijas pilsētās Pilsētas ziņas

255

Daugavpils Domes Kapitālsabiedrību pārraudzības nodaļas speciālisti ir apkopojuši informāciju par sabiedrisko pakalpojumu tarifu apmēru dažādos Latvijas reģionos.
Apkopotā informācija liecina, ka lielākā daļa tarifu Daugavpilī ir zemāka nekā citviet Latvijā.

Analīzes rezultātā secināts, ka siltumapgādes tarifs Daugavpilī, lai gan tas pēdējā laikā ir piedzīvojis svārstības, tomēr nebūt nav augstākais valstī. Tā Saulkrastos 2018. gada novembrī 1 MWh izmaksājusi teju 70 EUR bez PVN.

 

Ja aplūko situāciju ar tarifiem par pakalpojumiem, kas ir aktuāli ne tikai noteiktā periodā, bet visa gada garumā, jāuzsver, ka atkritumu apsaimniekošanas tarifs Daugavpilī, pat ņemot vērā pieaugošo Dabas resursu nodokļa likmi, ir viens no zemākajiem visā Latvijā. Analoģiska situācija novērojama attiecībā uz ūdensapgādes un kanalizācijas tarifu.

Arī sabiedriskā transporta izmantošanas maksa ir aplūkojama kā sabiedrisko pakalpojumu tarifs. Speciālisti uzsver, ka mūsu pilsētā ir ne vien viena no valstī zemākajām pakalpojuma cenām, bet arī plašākais personu loks, kas var izmantot atvieglojumus tā izmantošanai. 

Datu analīzes apkopojums pieejams pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lv (https://www.daugavpils.lv/pilseta/par-daugavpili/pilsetas-zinas/apkopota-informacija-par-tarifu-apmeru-daugavpili).

Par pamatu salīdzinājuma ņemti dati par 15 Latvijas lielākajām pilsētām, kas ir publiski pieejami  Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājas lapā www.sprk.gov.lv. Ikviens interesents var izpētīt pieejamos datus par jebkuru apdzīvoto vietu visā Latvijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: