Šobrīd Daugavpilī

Ruģeļos turpinās aizsargdambja būvniecība Pilsētas ziņas

838

Ruģelu mikrorajonā, posmā no ūdenskrātuves līdz Meļņičkas upei, turpinās 3 kilometru gara dambja izbūve, kas ir nepieciešams, lai pasargātu blakus esošās teritorijas no plūdiem. Uz šo brīdi ir pabeigta trešdaļa no visiem būvniecības un inženiertehniskiem darbiem, sagatavotā dambja ķermeņa garums sastāda jau 2 km, drenāžas tīklu izbūve ir pilnībā pabeigta.

Darbi rit pēc grafika, un vietā, kur Meļņičkas upe ietek Daugavā, notikušas nopietnas pārmaiņas: ir tuvu noslēgumam sūkņu stacijas būvniecība, un ap to ir nostiprinātas krasta malas. Šeit plānots veikt upes tīrīšanas darbus pirms zivju nārsta perioda sākuma.

Visi dambja darba laukumi ir pilnībā attīrīti, turklāt būvnieki ņēma vērā vietējo iedzīvotāju vēlmi saglabāt atsevišķus kokus un to, ka blakus atrodas nozīmīgi biotopi. Minerālgrunts pievešana, izlīdzināšana un veltņošana turpinās. Turpmāk plānota bentonītmāla ieklāšana dambja slapjajā nogāzē un grunts uzbēršana, lai palielinātu tā hidroizturību.

Dambja būvniecības projekts, kura lielāko daļu līdzfinansē ES Reģionālās attīstības fonds (ERAF), jāpabeidz līdz 2021. gada novembrim. Jāatzīmē, ka šai būvei galvenokārt būs inženiertehniskā funkcija – šo dambi pagaidām nedrīkst uzskatīt par vēl vienu promenādi pie upes, taču šis jautājums tiks skatīts vēlāk, pēc būvniecības pabeigšanas. Transporta kustība pa dambi, neskaitot operatīvās tehnikas pārvietošanos, ir aizliegta.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.