Rīgas iela ar katru gadu atgūst savu spozmi Pilsētas ziņas

496

Rūpējoties par pilsētas vizuālo tēlu un vides sakoptību, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības speciālisti un domes pārstāvji regulāri veic apsekošanas un, nepieciešamības gadījumā, vēršas pie māju un tām piegulošo teritoriju īpašniekiem ar aicinājumu sakārtot viņiem piederošos objektus.
Īpaša vērība tiek pievērsta Daugavpils iedzīvotāju un viesu iecienītajām vietām, kas nereti kļūst par pilsētas vizītkarti. Viens no šādiem objektiem ir Rīgas iela: centrālā gājēju iela, kas savieno dzelzceļa staciju un Vienības laukumu.

Ielas vizuālais tēls turpina uzlaboties nemitīgi: šogad īpašnieki izstrādājuši 6 fasāžu pases un 4 remonta projektus. Sakārtotas vairākas ēkas, kur atrodas kafejnīcas, dažos objektos darbi tiks pabeigti tuvākajā laikā. Rīgas ielā 57 uzcelta arī jauna, moderna ēka, kas ierindojusies blakus senatnīgajām būvēm.

Rīgas iela ir daļa no Daugavpils vēsturiskā centra – teritorijas, kurai ir kultūrvēstures pieminekļa statuss. Tāpēc vairāku pēdējos gados sakārtoto māju atjaunošanai piesaistīts arī pašvaldības finansējums. Ar pašvaldības atbalstu Sakrālā mantojuma saglabāšanas programmas ietvaros pamazām tiek atjaunota Rīgas ielas pērle - Sv.Pētera Ķēdēs Romas Katoļu baznīca.

Pavisam drīz Daugavpils lielākajā gājēju ielā uzziedēs vasaras ziedu krāšņā rota, un pastaigas pa vasarīgo Daugavpili noteikti sniegs daudz patīkamu brīžu un jauku atmiņu.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspislētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!