Šobrīd Daugavpilī

Zemes stunda – 2011. gada 26. marts plkst. 20:30 Pilsētas ziņas

63
Zemes stunda – 2011. gada 26. marts plkst. 20:30

2011.gada 26. martā plkst. 20:30  pašvaldības aicinātas izslēgt iedzīvotājiem labi zināmo ēku ārējo apgaismojumu uz vienu stundu - Zemes stundu, lai simboliski pievērstu uzmanību vides ilgtspējai un aicinātu padomāt par katra cilvēka ikdienas rīcību tās saglabāšanai un uzlabošanai.

Akcija Zemes stunda ir šobrīd lielākais globālais balsojums par planētas nākotni. Akcijā pagājušajā gadā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4000 pilsētās, kuru vidū arī 47 Latvijas pašvaldības - Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Jēkabpils un Jelgavas pilsētas, Kuldīgas, Aglonas, Rundāles, Kārsavas, Amatas, Tukuma, Krāslavas, Apes, Baldones, Jaunpiebalgas, Vecumnieku, Aizkraukles, Raunas, Baltinavas, Skrīveru, Valkas, Ilūkstes, Iecavas, Mālpils, Lielvārdes, Saulkrastu, Balvu, Pļaviņu, Kocēnu, Ikšķiles, Rēzeknes, Ādažu, Salas, Cēsu, Ludzas, Salaspils un Jaunpils, Rēzeknes, Ķeguma, Talsu un Limbažu novadi, kas piedalījās akcijā, izslēdzot apgaismojumu nozīmīgiem pašvaldības objektiem un aicinot akciju atbalstīt pašvaldības iedzīvotājus un uzņēmumus.

Akciju atbalstīja arī Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Pateicamies par dalību Zemes stundā 2010 un aicinām arī šogad piedalīties akcijā, demonstrējot vienotību un ieinteresētību, un pievienot savu vārdu sarakstam.

Šī gada akcijas Zemes stunda mērķis ir rosināt ikvienu padomāt par savu ikdienas rīcību, lai kopīgi veicinātu vides ilgtspēju. Ja kaut vienu nelielu lietu skolnieks var mainīt savā klasē, darbinieks darba vietā, pašvaldība savā teritorijā, tad, saliekot tās kopā visā pasaulē, iespējams paveikt ļoti daudz.

Kontaktpersona: Edīte Husare, projekta vadītāja, Tel.: 67505640, Mob.: 29509672, E-pasts:ehusare@pdf.lv