Šobrīd Daugavpilī

Promenāde gar Daugavpils cietoksni: vēsturiskais bruģis un piemineklis Pāvelam Meļņikovam Pilsētas ziņas

853

Vairāk nekā mēnesi pie dambja netālu no Daugavpils cietokšņa (Daugavas ielā) norit darbs pie jaunās promenādes izveidošanas, kas stiepsies no dzelzceļa tilta līdz bijušajam futbola stadionam. Vieta topošai autostāvvietai jau ir atbrīvota, notiek apgaismojuma elektrisko kabeļu ieklāšana. Pašvaldība ir noslēgusi līgumu arī ar arheologiem, jo​​ darbi tiek veikti vēsturiski nozīmīgā pilsētas daļā – šeit jau ir atklāts sens bruģēts ceļš, atrasti cilvēku kauli un seni sadzīves priekšmeti.

Līdz ar dažādiem jaunās promenādes tūrisma elementiem šeit var tikt uzstādīts arī piemineklis Pāvelam Meļņikovam (1804-1880) – inženierim, kurš saskaņā ar vēstures avotiem ir pilsētas dambja projekta autors. Ar šo iniciatīvu nāca klajā Krievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Jevģēnijs Koļesņikovs, piedāvājot līdzfinansējumu no Krievijas puses.

Kopējais promenādes garums būs gandrīz viens kilometrs – tai jākļūst par lielisku papildinājumu gan esošajai infrastruktūrai gar Daugavas upi, gan visam Daugavpils cietokšņa tūrisma kompleksam kopumā. Objekts ir jānodod ekspluatācijā līdz nākamā gada maijam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Būvdarbus veic specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektā Nr. 5.5.1.0/18/I/002 “Kultūras mantojuma objekta publiskās ārtelpas attīstības un pieejamības veicināšana tūrisma pakalpojumu daudzveidošanai Daugavpils pilsētā”.

Vairāk informācijas par projektu: https://www.daugavpils.lv/pilseta/pilsetas-attistiba/projekti/realizacija-esosie-projekti/kulturas-mantojums/kulturas-mantojuma