Šobrīd Daugavpilī

Plānots modernizēt DRS Staru terapijas bloku Pilsētas ziņas

120

Neskatoties uz grūtībām, ko radījusi koronavīrusa pandēmija, Daugavpils Reģionālajā slimnīcā turpina īstenot vairākus projektus, kuru mērķis ir medicīnisko pakalpojumu kvalitātes uzlabošana. Vērienīgākais no tiem paredz bunkura-piebūves celtniecību pie esošā Staru terapijas bloka un jauna aparāta iegādi onkoloģisko pacientu ārstēšanai.

DRS teritorijā jau vairāk nekā 10 gadus darbojas atsevišķs Staru terapijas bloks, kas ļauj veikt pretvēža apstarošanu un ārstēšanu gan pirms, gan pēc operācijām. Latvijā ir tikai 4 vietas, kur iespējams veikt šādas manipulācijas – divas Rīgā un pa vienai Liepājā un Daugavpilī. Katram šādam blokam ir liela nozīme visai medicīnas nozarei valstī. Uz Daugavpili, lai saņemtu staru terapiju, brauc pacienti arī no citiem reģioniem.

Tomēr esošajam lineārajam paātrinātājam ir jau 11 gadi, un tas periodiski salūzt. Ņemot vērā Covid-19 aktuālo situāciju, rezerves daļu, kas nepieciešamas remontam, piegāde uz Daugavpili var ilgt vairākus mēnešus, radot nepieņemamu aizkavēšanos, jo terapijas pārtraukšana var izraisīt slimības recidīvu un vēža pacientu veselības pasliktināšanos. Tāpēc jaunā projekta mērķis ir izveidot divas plūsmas, un gadījumā, ka vienam no aparātiem būs nepieciešams remonts, staru terapijas pakalpojuma sniegšana netiks pārtraukta.

Līdz ar jauna aparāta iegādi ir plānots izveidot arī speciālu piebūvi, kuras kopējā platība būs gandrīz 300 m2. Summārie izdevumi šiem mērķiem ir 4,8 milj. eiro, lielāko daļu no kuriem segs Eiropas līdzfinansējums.

Vienlaikus Plaušu slimību un tuberkulozes centrā tika pārveidota Paliatīvās aprūpes nodaļa, izveidojot intensīvās terapijas vienību koronavīrusa slimnieku ārstēšanai. Tā sāka darboties jau pagājušā gada beigās, taču šim nolūkam bija jāizmanto citu slimnīcas nodaļu aprīkojums. Tagad, pateicoties līdzekļu saņemšanai no valsts programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, tika iegādāts atsevišķs aprīkojums, kas ļauj nepārslogot citas slimnīcas nodaļas.

Kopumā pēdējās nedēļās Covid-19 pacientu skaits DRS ir nemainīgs – aptuveni 70-85 cilvēki, 10 % no tiem slimības gaita ir smaga.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.