Šobrīd Daugavpilī

Pavisam drīz var būt uzsākta Cietokšņa ielas rekonstrukcija Pilsētas ziņas

339

Tuvākajā laikā var tikt noslēgts līgums par Cietokšņa ielas rekonstrukciju - no tās krustojuma ar Sporta ielu līdz attīrīšanas iekārtām. Šai ielai jau sen ir nepieciešama  atjaunošana, šobrīd slikto kvalitāti izjūt visu veidu transportlīdzekļu vadītāji. Tomēr papildus standarta asfalta nomaiņai šeit plānots veikt veselu darbu kompleksu: izveidot apļveida satiksmes loku (Cietokšņa -Balvu-Vienības ielas), aprīkot jaunu lietus kanalizāciju un uzstādīt luksoforu pie tramvaja līnijas.

Daugavpils domes deputāti jau ir lēmuši par finansējuma piešķiršanu ceļa posma remontam no Sporta ielas līdz Cietokšņa ielai, 82. Bet, lai segtu visas rekonstrukcijas izmaksas, joprojām ir jāsaņem aizdevumu no Valsts kases 459 000 eiro apmērā.

Paralēli Cietokšņa ielas projektam startēs tramvaja ceļa rekonstrukcijas projekta otrā daļa 3. tramvaja maršrutam līdz Daugavpils cietoksnim. Lai to izdarītu, vispirms ir jāpabeidz tramvaja līnijas atjaunošanu pilsētas centrā - šie darbi, saskaņā ar līgumu, jāpabeidz līdz oktobra beigām. Projekta B daļa ietvers gan kontakttīkla (pantogrāfu sistēmas) uzstādīšanu, gan tramvaja sliežu gultnes ieklāšanu. Tāpēc Cietokšņa ielas remontam jābūt saskaņotam ar šiem darbiem.

Ja līgums tiks  noslēgts tuvākajā laikā, šogad Cietokšņa ielā būs uzsākti sagatavošanās darbi, kam sekos tehnoloģisks pārtraukums aukstā laika periodā. Plānots, ka šie darbi neietekmēs ceļa satiksmi un gājēju kustību šajā gadā un nākamā gada sākumā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa