Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldības policija: “Iedzīvotāji ievēro prasības un lieto maskas” Pilsētas ziņas

390

Kopš 1. oktobra Daugavpils sabiedriskajā transportā ir ieviesta obligāta prasība lietot aizsargmaskas, pilnībā nosedzot degunu un muti, kas attiecas uz visiem pasažieriem. Pašvaldības policijai ir uzdots uzraudzīt prasības izpildi, tostarp veikt reidus autobusos un tramvajos.

Pašvaldības policijas darbinieki norāda, ka viņu galvenā funkcija nav iebiedēt vai uzlikt naudas sodus tiem, kuri kādu iemeslu dēļ atrodas sabiedriskajā transportā bez maskas. Pirmām kārtām tā ir pasažieru drošības nodrošināšana un skaidrojošas pārrunas. Kopš šī mēneša sākuma pašvaldības policijai šādas pārrunas bija jāveic ar vairāk nekā 800 iedzīvotājiem.

Saskaņā ar pašvaldības policijas un “Daugavpils satiksmes” darbinieku novērojumiem pārliecinošs pasažieru vairākums ievēro pašreizējās prasības un lieto tieši maskas, nevis lakatus vai citus līdzekļus elpceļu aizsegšanai.

Saskaņā ar valdības rīkojumu no 7. oktobra līdz 6. novembrim masku lietošana sabiedriskajā transportā būs obligāta visā Latvijā. Izņēmumi ir attiecināmi uz bērniem, kas jaunāki par 13 gadiem, kā arī personām ar nopietnām kustību vai garīgās veselības problēmām.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.